Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Su kaçağı tespiti
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
Var
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Bulma

Tufan Tesisat, sektörün ilk cihazlı su kaçağı tespiti firması olarak hizmet vermektedir. Türkiye’ye su tesisatı alanında gelişmiş son teknoloji cihazlar getirterek sektörün öncü ve yenilikçi kurumsal tesisat firması haline gelmiştir. Toplamda 15 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her bölgesine su kaçağı tespiti hizmetini sunmaktadır.

Su tesisatındaki kaçakları tespit edebilmek için boşa harcanan zamanlar geride kalmıştır. Firmamızın kırmadan cihazla su kaçağı tespiti çalışmaları sayesinde arızalı olan bölgeye kısa sürede ulaşılır. Su sızıntısının oluştuğu bölge tespit edildikten sonra en uygun fiyatlarla su kaçağı tamiri yapılmaktadır.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

dairede su kaçağı nasıl anlaşılır
duvarda ıslaklık var
duvarlar rutubet alıyor

Parkelerde kabarma görülüyorsa,
Yüksek gelen faturalardan şikayetçiyseniz,
Duvarlarda ve tavanlarda nemlenme ve rutubet,
Tüm vanalar kapalı olduğu halde dönmeye devam ediyorsa,

Noktasal Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağını noktasal tespit edebilmek için firmamız son teknoloji cihazlar kullanır. Temiz su tesisatında sızıntı olduğunda ekiplerimiz, su kaçağı algılayıcı dinleme aletleriyle nokta atışı tespit imkanı sunmaktadır. Arızalı olan nokta fayans veya parke fark etmeksizin, ufak bir alan kırılarak %100 sonuç veren arıza tespit çalışmaları firmamız tarafından masrafsız bir şekilde gerçekleştirilir.

alt kata su akıyor nasıl bulunur
dijital kamerayla arıza tespiti
cihazla su kaçağı tespiti

Bölgesel Su Kaçağı Tespiti

Lavabo, tuvalet ve banyo pimaşları, kirli suyun kanalizasyona tahliyesi için gerekli tesisatlardır. Pis su borularında oluşabilecek kırık, çatlak ve conta açıklığından dolayı alt komşunun tavanına su akıntısı başlar. Atık su giderlerinde arıza tespiti yapılabilmesi için pimaş görüntüleme kamerası gereklidir. Ekiplerimiz kameralı sistem kullanarak boru içerisindeki arızaların bölgesel tespitini sağlar.

Kombi Barı Sıfırlanıyor

Kombi barının 1,5 br. ayarında olması gerekir. Bar sürekli düşüş gösteriyorsa ve su takviye etmek zorunda kalıyorsanız kalorifer tesisatında kaçak olduğu anlaşılmaktadır. Firmamız kalorifer kaçaklarında 2 türlü onarım işlemi uygulamaktadır.

kombi barı kaçta olmalı
kombiden su eksiliyor

1. Kırmadan nokta atışı yer tespiti,
2. Kırmadan Pro-tufist kalorifer kaçağı ilacıyla onarım işlemi,

Tesisata Zarar Vermeden Su Kaçaklarını Tespit Ediyoruz

kamera ile su kaçak bulma
kamerayla pimaş görüntüleme
kamerayla boru içerisi görüntüleme

Ev ve iş yerlerinizdeki tesisattan kaynaklı problemlerinize firmamız kesin çözümler üretmektedir. Su tesisatında kaçaklar aniden meydana gelebilmektedir. Zaman kaybetmeden en kısa süre içerisinde arızalı bölgenin bulunup onarılması gerekir. Su kaçakları uzun süredir bekletildiği zaman betonun zarar görmesine ve dayanıklılığını yitirmesine neden olmaktadır.

Su kaçağı arızası tespiti için firma araştırılırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Aranan firma isim yapmış kurumsal bir firma olmalıdır. Tesisatçıları tecrübeli ve su arızası tespiti için makineler kullanan ustalar olmalıdır. Firma her zaman ulaşılır olmalı, verdiği hizmete garanti sunmalıdır. Yaptığımız işin her zaman arkasında olan ekibimiz, işini hakkı ile yapan ve her zaman 100% müşteri memnuniyeti sağlayan güvenilir bir ekiptir.

Tüm bunlar göz önünde tutulduğunda sıradan tesisatçıları su kaçağı tespiti için çağırmak birçok ekstra tadilat masrafına katlanmak demektir. Firmamızla su kaçağı bulma masraflarını düşünmenize gerek kalmaz. Profesyonel bir su kaçağı tespiti ve tadilatı için firmamızı arayabilir, işinin ehli tecrübeli ustalarımızın teknolojik cihazlarla sunduğu kaliteli hizmetlerden sizlerde faydalanabilirsiniz.

Etiket: su kaçağı bulma, kameralı su kaçağı bulma, pis su kaçağı tuvaletten alt kata su kaçırıyor, alt daireye su sızıyor, banyodan su sızıyor, kırmadan su kaçağı nasıl bulunur, kombi barı düşüyor, cihazlı kamerayla su kaçağı bulma yöntemleri, tesisatta su kaçağı var nasıl bulunur

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (178 oylama, derecelendirme üzerinden; %93,48)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Musluk Dibinden Su Kaçırıyor
Musluk Dibinden Su Kaçırıyor
Musluklar tesisattan gelen suyu istediğimiz zaman kullanabilmemiz için gerekli araçtır. Musluklarda herhangi bir su sızıntısı olduğunda çözümü kolay ve basittir. Bu araçların zarar görmesi nadir olsa da bazen b....
Sigortalı Evde Su Kaçağı Onarımı Çalışması
Sigortalı Evde Su Kaçağı Onarımı Çalışması
Su tesisatında yaşanabilecek herhangi bir sorun evinizin inşaat alanına dönmesine ve komşunuzla uzun süre tartışmanıza neden olabilmektedir. Duvarların ıslanması, alt kata su akıntıları ve daha birçok şekilde e....
Duvarların Islanınca Kabarması ve Dökülmesi
Duvarların Islanınca Kabarması ve Dökülmesi
Duvarların ıslanması ve kabarması sonucu duvarların boyalarında dökülmeler görülmektedir. Duvarların ıslanmasıyla başlayan bu sorun, aslında birçok nedene bağlı olabilir. İzolasyon eksikliğinden dolayı dışarıda....
Komşudan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Komşudan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Apartman ve konutlarda sıklıkla rastladığımız durumlardan birisi komşudan su sızıntısı problemleridir. Durduk yere patlayan borular yüzünden alt katın tavanına su akması, komşunuzla tartışmanıza sebep olabilir.....
Su Borusu Patladı Kiracımı Öder?
Su Borusu Patladı Kiracımı Öder?
Su borusu patladı kiracımı öder? sorusunu en çok evinde su kaçağı yaşayan ve kendi çabaları ile tespit etmek isteyen kiracıların sürekli sormuş olduğu sorun olmaktadır. Genellikle kendi yöntemlerimiz ile su kaç....
Üst Katta Oturan Komşudan Su Akıyor
Üst Katta Oturan Komşudan Su Akıyor
Üst katta oturan komşudan bulunduğunuz daireye su akmaya başladığında üst kat komşunun tesisatında arıza olduğunu düşünmeye başlarız. Komşunuzun dairesinden sizin kata akan suların bazen geç farkına varabilirsi....
Su Tesisatı Kaçağı Çözümü
Su Tesisatı Kaçağı Çözümü
Su tesisatında aniden meydana gelen kırık,çatlak oluşumları su tesisatı kaçağına neden olmaktadır. Su borusunun herhangi bir yerinde açığa çıkan su sızıntıları duvarların arasından ilerleyerek duvarlarda rutube....
Patlak Boru Yer Tespiti
Patlak Boru Yer Tespiti
Su faturalarının yükselmesine neden olan, sızdığı yerde birçok hasara yol açan su kaçakları, maddi manevi verdiği zararla ortaya çıktığı mekânlarda ciddi sorunlar yaratır. Ev ve iş yerlerinde birçok sebepte....

Yorumlar (25)

 1. 14 Haziran 2021
  (Cevapla)

  Merhaba, 4 katli dairenin birinci katinda aslinda yatak odasindan Cam kenarlarindan islaklik olusuyor duvarlar kabariyor rutubet oluyor acaba neden? Ev sahibi bir kere usta getirsin Cam kenarlarindan Maxim gibi birsey cekildi Ama hala Sorun devam ediyor. Yardimci olabilirmisin?

 2. 26 Mayıs 2021
  (Cevapla)

  Tuvaletten zaman zaman koku geliyor .Klozet taşını değiştirdim sinirlerim bozuldu

 3. 10 Ağustos 2020
  (Cevapla)

  10 Agustos 2020 saat 11 de gelen Recep Usta benim su tesisatındaki arızayı 45 dakikada bulup,onardı.kendisine ve yanındaki yardımcı elemana çok teşekkür ediyorum.İyiki varsınız….

 4. 29 Temmuz 2019
  (Cevapla)

  Merhaba müstakil üç katlı binanın en alt yani zemin katta kiracı olarak yeni taşındık ilk başlarda farkedemedik ama yatak odamızın üst kısmından aşağıya doğru resmen sapsarı lekeler var ve afedersiniz sidik kokuyor öyle bir keskin koku ki odayı kullanamıyoruz ev sahibine söyledik usta gtrdi boru felan değiştrmişler tabi ne yptıklarını tam olarak bilemiyoruz ama üst katın tuvaltinden olduğu kesin alaturka bir tuvalet ama koku halen devam ediyor ne yapmalıyız bu kokudan kurtulmak için delircem iki artı bir ev diye tuttuk bir arı bire düştü resmen kocaman oda ve en güzel odayı kullanamıyoruz hayır sorunun devam etmediğinden nasıl emin olucam koku çok keskin ciğerlerimizi yakıyor resmen lütfen yardım..

  1. 29 Temmuz 2019
   (Cevapla)

   Tavanlarda gördüğünüz sarı lekeler atık su giderlerinde meydana gelen su kaçaklarının göstergesidir. Böyle bir durum meydana geldiğinde ilk olarak üst kat dairenin atık su giderlerini dijital kamerayla görüntülemek gerekir. Daha sonrasında ise tesisatlarda sıkıntı varsa giderlerin kırılıp tekrar yenilenmesi gerekir. Detaylı bilgilendirme için firmamızı arayabilirsiniz.

 5. 18 Ağustos 2017
  (Cevapla)

  üst komşunun tuvaleti akıyor tavanda ıslaklıklar görüyoruz buna bir çare varmıdır

  1. 18 Ağustos 2017
   (Cevapla)

   Üst komşunun tuvalet kısmından sizin tavana akan suların engellenmesi için; komşunuzun tuvaletinde bulunan tesisatlarda arıza tespit çalışması yapılması gereklidir. Atık su tesisatında kaçak varsa su sürekli akıntı yapmaz, sadece su döküldüğünde sizin tavanda belirir.

   Cihazlarla ve kamerayla arıza tespiti çalışması yapan firmamızı hemen arayın üst komşunun tuvaletinden akan suyu tespit edip, tamirini yapalım.

 6. 12 Ağustos 2017
  (Cevapla)

  4 katlı bina alttan su alıyor gözlemlerimize zeminde ıslaklık var ve nereden geldiğini bulamıyoruz yardımcı olabilirmisiniz

  1. 12 Ağustos 2017
   (Cevapla)

   Binanın temelden su almaya başlaması sorunu, çoğu zaman yer altı sularının yüzeye çıkmasından, bazen ise tesisatta hasar sonucu ortaya çıkabilmektedir. Temelden su aldığının farkına vardığınız zaman vakit kaybetmeden arızanın kaynağını bulmaya çalışın. Eğer temelden sızan suyu kendiniz bulamıyorsanız; makineli cihazla su kaçağı tespiti yapan firmamızdan randevu alın. Arızası belirlenemeyen ve tamiratı yapılmayan bina temeli su sızması sorunları, betonun zarar görmesine ve dayanıklılığını yitirmesine neden olur. Vakit kaybetmeden firmamızdan randevu talep edin.

 7. 9 Ağustos 2017
  (Cevapla)

  Gömme klozetten alt kata su akıyor.Şamandıra değişti ancak hala akıyor.Kırmadan yapılma şansı varmı.Tuvaleti kullanmıyoruz ancak hala daha aktığı söylendi.Suyun vanasını kapatıp depoyu boşaltıp denemek nasıl olur

  1. 10 Ağustos 2017
   (Cevapla)

   Klozet alt kata su kaçırıyorsa, ilk başta klozetin yapımında hata olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ardından Klozetin altındaki borudan su taşıp taşmadığına bakılır. Eğer klozetin yapımında hata varsa sökülerek tekrar takılmalıdır.

   Sifon çekildikten sonra alt kata klozetten su sızıyorsa; Üst sifon deposu arasında iç takım göbek contasından kaçırıyor olabilir. İç takım seti alarak değiştirebilirsiniz. Klozete bağlı olan atık su tesisatında boruların dayanıklılığını yitirmesi sonucunda su kaçağı oluşmuş olabilir.

   Klozet su kaçırması sorunlarıyla ilgili tesisat kontrolü ve çözüm uygulaması yaptırmak için firmamızı arayabilirsiniz.

 8. 8 Ağustos 2017
  (Cevapla)

  giriş kat dairemizin zemininden su çıkıyor acaba tesisattan mı su kaçağı var? cihaz ve kamerayla su kaçağını tespit ettirmek isteriz fiyatlarınız nedir?

  1. 8 Ağustos 2017
   (Cevapla)

   Bahsettiğiniz zeminden su çıkması sorunu, giriş kat evlerde sıklıkla yaşadığımız arızalardır. Giriş katlardan gelen su çoğu zaman yer altından geçen sulardan dolayı meydana gelmektedir. Eğer su tesisatından kaynaklanan bir su sızıntısı var ise, firmamız cihaz ve kamerayla arızaya ulaştıktan sonra tamirat işlemini de yapmaktadır. Eğer zemin katta bulunan dairenin tesisatları sağlamsa bununla alakalı imzalı rapor yazarız ve yapılacak çalışmayla alakalı mağdur olan müşterilerimize teknik bilgi sağlanır. Hemen servisimizi arayarak zeminden su alması sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

 9. 2 Ağustos 2017
  (Cevapla)

  altımızda oturan daireye bizden su akıyor ne yapmamız gerekir?

  1. 2 Ağustos 2017
   (Cevapla)

   Su tesisatında kaçak olduğu zaman alt katınızda oturan komşunuza su gitmeye başlar. En çok sıkıntıyı komşunuz çektiği için bu konuyla ilgili sizin çözüm sağlamanız gerekiyor. Eğer altınızda bulunan komşunuzun tavanlarında su izleri görülüyorsa ve rutubet var ise sorun sizden kaynaklanmaktadır. Komşunuzun şikayeti üzerine size bazı sorumluluklar düşer. Su kaçağını bulup gerekli tamir işlemlerini sizin karşılamanız gerekmektedir. Bu durumda firmamız cihazlı kamera ile su kaçağını kırmadan bulmaktadır. Sizde alt kat komşunuzdan gelen su akıyor şikayetlerini bizimle çalışarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

 10. 28 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  Evde kendi başıma su kaçağını nasıl bulurum? su sızıntısını bulmak için ne yapmam gerekiyor?

  1. 28 Temmuz 2017
   (Cevapla)

   Evde su kaçağını bulmak için yapılması gereken en basit yöntemleri sıralayalım.

   1. Su saati vanasını kapatın, eğer suyu kullanmadığınız halde dönüyorsa su kaçağı var demektir.
   2. Eğer su sızıntısı sürekli devam ediyorsa temiz su kaçağında kaçak olduğu anlaşılabilir.
   3. Eğer su sızıntısı tavanda beliriyorsa ve sarı renkte ise pis su tesisatında meydana gelen kaçak olduğu belirlenir.

   Bunlar herkesin uygulayabileceği basit su kaçağı bulma yöntemleridir.
   Arızayı belirledikten sonra su kaçağı tespiti için firmamızı arayın ve bu sorunları kökten çözüme ulaştıralım.

 11. 12 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  evimizin mutfak kısmında duvarda ıslaklık sorunu mevcut, ıslanan duvar rutubet kokusu yapıyor ve bizi rahatsız ediyor büyük ihtimalle sıcak su tesisatında kaçak olduğunu düşünüyoruz ama yerini tam belirleyemedik su kaçağını bulmak için servis ücretini öğrenebilirmiyim? iyi çalışmalar.

  1. 12 Temmuz 2017
   (Cevapla)

   Duvarlarda ıslaklık oluşmasına neden olan su kaçakları, tesisat borusunun yüksek basınçla delinmesi sonucunda suyun açığa çıkmasına neden olur. Açığa çıkan su boşluk gördüğü yerden ilerleyecektir. Bu ilerleme sonucunda yapı malzemesine zarar verir. Erken teşhis edilmeyen su kaçakları ileride başımıza daha büyük sorunlar çıkartır. Hemen cihazlı ve kameralı işlem yapan tesisat ekibimizi arayın mutfakta duvarların neden ıslandığını cihazla tespit edelim.

 12. 18 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Merhaba giriş kat apartman dairesinde oturuyoruz duvarlarda boyalar kabarıyor ve nem oluşmakta internet üzerinden kameralı su kaçağı tespiti firması araştırdığımda sizin sitenizdeki okuduğum içerik ile tesisattan su kaçağı olduğunu düşünmeye başladık, servis ücretinizi ve çağırdığımız zaman ne kadar sürede gelebileceğinizi öğrenmek istiyoruz.

  1. 18 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Giriş katlarda su tesisatı kaçağı yaşanma olayı sıklıkla görülmektedir. Duvarların nemlenmesi ve boyaların kabarması çoğu zaman borularda meydana gelen sızıntılardan dolayı kaynaklanır. Apartman dairesindeki su kaçağını bulmak için birçok ekipman ve alet kullanılır. Sizinde bahsettiğiniz gibi kameralı su kaçağı tespiti yapan firmamız, tesisat tabanlı problemlerinize çözüm üretmektedir. Su kaçağı servis ücretini ve hizmet süresini daha detaylı bilgi alabilmek için numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 13. 17 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Merhaba giriş katta oturuyorum evimizin tavanında bazı ıslaklıklar var ve sarı sarı lekeler görmekteyim bunun tesisattan kaynaklanan sızıntı mı onu öğrenmek istiyorum teşekkürler.

  1. 17 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Evinizin tavanında gördüğünüz ıslaklıklar üst kat komşunuzun su borularında kaçak olduğunun göstergesidir. Özellikle tavanlarda sarı lekelerin görülmesi pis su borusundaki kaçakları akla getirir. Bu patlayan boruların yerini bulmak için akustik dinleme aleti ve kameralı sistem gerekmektedir. Bütün bu gerekli ekipmanlara sahip firmamız, üst kattan akan suyu tespit etmektedir. Numaralarımızı çevirerek bizi arayabilir ilgili sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

 14. 15 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Alt kat komşumuzun banyo tarafından su sızdığını söylüyor fakat biz tesisatlarımızı yeni yaptırdık ve bizden kaynaklanmadığını söyledim yinede ısrarla üst kattan yani bizim daireden alt kata su aktığını söylemektedirler bu durumda ne yapmalıyız? bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. 15 Mayıs 2017
   (Cevapla)

   Alt dairedeki komşunuzun banyo tarafından su aktığını söylediğinde, şüphelenmemiz gereken ilk nokta atık su tesisatlarıdır. Atık su borusunda meydana gelen çatlaklık, delinmeler alt katın banyo tarafına su sızıntısı gibi problemlerin doğmasına neden olur. Kameralı su kaçağı nasıl bulunur sorusuna ise en iyi cevabı firmamız verecektir. Atık suda meydana gelen sızıntıları tespit eden firmamızla sizde iletişime geçerek su tesisatı sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.