Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Basınç Düşürücü Regülatör Ne İşe Yarar?

Daire su basıncı kullanıma göre değişiklik göstermektedir. Bu durum sadece bizim kullanımımız değil bizimle birilikte aprtmandaki komşularımızın hatta sokağımızda ki yan binalarımızın su kullanımı bile tesisatımızdaki mevcut basınç da değişiklik göstermesine sebeptir.

Basınç düşürücü regülatör daire su tesisatımız için alınabilecek  en önemli tedbirdir.

basınç düşürücü regülatör

Bu durum yokuş üzerinde bulunan binalar da ve alt kat dairelerde daha fazla değişiklik göstermektedir. Örneğin: Gündüz vakti ölçümlenen bir daire basıncı 4-5 br iken gece saat 02:0004:00 sıralarında aynı daire su basıncının en 11 br olduğunu yaptığımız örnek çalışmalar sonucu tespit etmişizdir.

Büyük metropol şehirlerde ayrıca yaz mevsiminde su basıncının daha yüksek olduğu da görülmüştür. Basınç düşürücü regülatörler bu durumda basınca göre değişiklik gösteren tesisatların patlaması ve ya tesisata bağlı armatürlerin ve armatürleri bağlayan alt bağlantı flekslerinin patlamasını önler. Daire su basıncımızın ayarlamasını yapan regülatörler ayrıca su basıncının yüksek gelip tesisatımızı patlatmasından ziyade su faturamızın da en az %10 katkı sağlar.

Dairede olması gereken basınç nedir?

Normal bir apartman dairesinde  olması gereken maksimum basınç 5 br’dır. Tesisattaki 5 bar üstünde bulunan basınç  tesisatımız için büyük risk taşır. Minimum basınç  ise 2 br’dır. 2 bar altında olan su basıncında evimizde bulunan çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi sulama görevini yapamaz ve çalışmaz.

Burda belirtiğimiz üzere tesisatımıza çok basınç gelmesi gibi az basınç gelmesi de kullanımı zorlaştırır. Dairemize yeterli derecede su basınçlı gelmez ise dairede aynı anda 2 yerde su kullanımı olduğunda saate uzak olan musluktan gelen su azalacaktır.

Örneğin çamaşır makinemiz çalışıp su aldığı esnada  musluklarımızdan akan su daha az olur aynı anda bir bataryadan da suyu açtığımızda gelen suyun iyice azaldığını görürüz.

Basınç düşürücü regülatör daire içerisinde aynı anda ki su kullanımına göre ayarlama yapar ve su kullanan kişiler suyun azalıp çoğalması gibi durumlar karşı karşıya gelmez. Çamaşır bulaşık makinelerimiz su basıncına dayalı olarak su alamama sorunu olmadığından arızalanması gibi bir durumda olmaz. Basınç düşürücü regülatör takılmamış bazı yerlerde yeterli suyu alamadığından dolayı makinelerin bozulduğu görülmüştür.

Basınç düşürücü regülatör belirttiğimiz  gibi hem evimizin tesisatını korur hem tesisata bağlı olan makinelerimizi (çamaşır ,bulaşık ver kombi) koruduğu gibi hemde su faturalarımızda en az % 10 tasarruf sağlar.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oylama, derecelendirme üzerinden; %71,11)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Tavanda Lambanın Etrafı Islanıyor
Tavanda Lambanın Etrafı Islanıyor
Tavanlarda lambanın etrafında ıslaklık oluşması, üst katın su tesisatı borusunun patlaması sonucu meydana gelmektedir. Bu tesisat sorunları ihtimaline karşı bina içerisine kurulan elektrik tesisatı kablolarının....
Banyoda Su Kaçıran Yeri Makine İle Bulan Tesisatçı
Banyoda Su Kaçıran Yeri Makine İle Bulan Tesisatçı
Daire yada iş yerlerinde su kaçağını makine ile bulmak artık çok kolay hale gelmiştir. Eğer alt kat komşunuza sizden olduğunu düşündüğünüz su kaçağı var ise su kaçağı tespiti aletleri bulunan bir tesisatçıyı ça....
Pis Lağım Koku Tespiti Çözümü
Pis Lağım Koku Tespiti Çözümü
Pis lağım kokusu tespiti çalışması, tuvalet ve lavabo atık su giderlerinden burnumuza hoş gelmeyen kokuların geldiği durumlarda yapılan makineli arıza tespit işlemidir. Tuvaletlerdeki atık su tesisatından gelen....
Donmuş Su Borusu Nasıl Açılır?
Donmuş Su Borusu Nasıl Açılır?
Soğuk kış günlerinde başımıza gelecek nadir problemlerden gözükse de kışın hava şartlarında muhtemel başımıza dert açabilecek talihsiz olaydır. Donan su tesisatı borusunu açmak bir o kadar zor veya kolay olabil....
Kalorifer Tesisatı Kaçağı Bulma
Kalorifer Tesisatı Kaçağı Bulma
Kaloriferler kış aylarında ısınmayı sağlayan, sıcaklığın oda içerisine yayılmasından sorumlu araçlardır. Boru sistemlerde olası bir arıza problemi kimi zaman kaloriferlerin bozulmasına sebebiyet vermekte olup b....
Su Tesisat Borusu Nasıl Olmalı?
Su Tesisat Borusu Nasıl Olmalı?
ufan Tesisat uzman personelleri olarak sizlere Su Tesisat Borusu Nasıl Olmalı? Detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız… Su Tesisatı Borusu Nasıl Olmalıdır? Su tesisatlarında kullanılan borular öncelikli ol....
Radyatör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Radyatör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Radyatör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Radyatör seçiminde ve yerleşiminde dikkat edilmesi dikkat edilmesi gereken sorular ile ilgili acizane bildiğimiz bilgileri sizler ile paylaşmak istedim. Umarım yar....
Doğalgaz Menfezi Nedir?
Doğalgaz Menfezi Nedir?
Doğalgaz bulunan evlerde mutfakda bulunan cam kesilerek üst boşluklara yerleştirilen yuvarlak menfez kullanımı hayati önem taşıyor. Doğalgaz menfezinin cam kesiğinin üst kısmına konulmasının asıl sebebi; doğalg....

Yorumlar (3)

 1. 1 Kasım 2021
  (Cevapla)

  Candan marka basınç düşürücümün üstünde DM 15 yazıyor onun yerine DM 20 yazan basınç düşürücü regülatör kullanmamın zararı varmı? DM neyi ifade ediyor? Teşekkürler.

 2. 28 Eylül 2021
  (Cevapla)

  Merhaba Ben de diğer yorumdaki konuyu araştırıyorum. Odanın üstünde komşunun banyosu var. Sanırım basınçlı taharetmatik kullaniyor. Onu açınca bütün evde yüksek tonda tısss sesi duyuluyor. Regülatör işe yarar mı?

 3. 3 Haziran 2020
  (Cevapla)

  Hayırlı günler bizim sorunumuz komşumun banyosunun musluğundan aşırı su sesi geliyor oturma odamdan sesi duyuyorum .
  Basınç düşürücü bu sesi azaltırmı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.