Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.

SU KAÇAĞI
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Bir apartmanda yöneticilik yapmaktayım.1. kat komşuma üst komşunun banyo tesisatındaki çatlak nedeniyle su sızması meydana gelmiş.Bunun sorumluluğuyla ilgili 1. kat komşumla anlaşmazlığa düştük.Kendisi daire içindeki su tesisat arızasının ortak kullanım alanı olduğunu ve bunun apartman genel masrafından ( aidatlardan ) karşılanması gerektiğini söylüyor.Bende yönetici olarak ortak kullanım alanı olmadığını kat malikini ilgilendirdiğini belirtmeme rağmen kendisini ikna edemedim.Bununla ilgili kat mülkiyeti kanununda belirleyici bir madde var mıdır ? ben bulamadım.Daire içindeki su tesisatı arızaları ile ilgili belirleyici bir madde varmı teşekkürler.

Abdullah Köksal
Cevaplar : 1
2715 Defa Okundu    26 Ekim 2019

Cevap (1)

  1. 26 Ekim 2019
    (Cevapla)

    Bahsetmiş olduğunuz durum üst katın banyo, tuvalet veya lavabo giderlerinde meydana gelen sıkıntı ise binanın ortak masrafı değildir, daire sahibinin karşılaması gerekmektedir. Binanın ortak karşılaması gereken masraf olması için dikey pimaş boruda sıkıntı olup olmadığı su kaçağı tespiti cihazları ile kontrol edilmelidir.

    Firmamızdan su kaçağı ile ilgili destek alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi  Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü  FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.