Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.

Havası Alındığı Halde Isı Vermeyen Kalorifer Peteği
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oylama, derecelendirme üzerinden; %66,67)

Dairemizin kalorifer peteklerinde ısı problemi mevcut. Her ay düzenli olarak kalorifer peteği havası alındığı halde petekler ısı sağlamıyor. Radyatör havası alındığı halde petek neden ısı vermez? bu konu hakkında sizden yardım istiyorum.

 

Benzer Sorular
Havası alınan petek ısınmıyor,
Petek havası alındığı halde ısıtmıyor,
Isıtmayan kalorifer peteği sorunu,

Arif Behram
Cevaplar : 3
42498 Defa Okundu    20 Haziran 2017

Cevap (3)

 1. 21 Kasım 2021
  (Cevapla)

  Petekleri temizlettim havalarında aldım kendiliginden bir peteğin belli bir zaman sonra yanmıyor havasını almama ragmen

 2. 29 Kasım 2019
  (Cevapla)

  petekleri temizleriyim halde peteğin biri isinmiyor havasınıza aldım yinede ısınmadı kompının altındaki filtreyi temizledim isinmamayisinin. sebebi nedir

 3. 20 Haziran 2017
  (Cevapla)

  Dairenizdeki peteklerde ısı kaybı yaşanmasının 2 adet nedeni vardır, bunlar;
  – Kalorifer peteğinin içerisinde biriken hava ve su,
  – Peteğin dibinde biriken tortu ve kireçler,
  Bunlar peteklerin ısıtmasına engel olan ana nedenlerdir.
  İlk önce ısı vermeyen petekleri ısıtabilmek için, peteklerin havasını almayı deneyebilirsiniz. Peteklerin köşelerinde purjör tapası bulunur. Bu tapaları sola doğru çevirerek içerisindeki havanın ve suyun boşaltılması sağlanır. Bu aşamadan sonra petekler hala ısı sağlamıyorsa makineli petek temizliği zamanı gelmiş demektir. Kalorifer tesisatı temizliği yapan firmamız, tesisatın içerisini robotlu makineyle yıkamaktadır. Bu yıkamadan sonra peteklerinizin dibinde biriken tortular ve kireçler tamamen arındırılacaktır. Böylelikle petek temizleme işlemi sonlanır ve peteklerde ısı artışı görülür.

  Daha detaylı bilgi için; Havası alınan peteklerin ısı vermemesi

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.