Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Tıkalı Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?

Banyo ve mutfak ev ortamında en çok toplu kullanılan alanlardan biridir. Banyo eşyaları ve mutfak eşyalarının kullanımı sırasında bazı durumlarda aksaklıklar yaşanmaktadır. Örneğin; mutfağa ve banyoya yerleştirilen çamaşır makinelerinin su biriktirmesi ve dolması sonucu tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Çamaşır makinesinden su yavaş gidiyor ve su kaçaklarına neden oluyor diyorsanız, makinenin giderinde bir problem olduğu anlaşılabilir. Çamaşır makinesi giderinin açılması ve birikmiş atıkların temizlenmesi gerekir. Çamaşır makinesi gideri her üründe farklı bölmelere yerleştirilmiştir.

Tıkalı çamaşır makinesi gideri açma durumları için öncelikle makinenin su kaçırması ya da su sızdırması gerekir. Aynı zamanda makinenin suyu yavaş çekmesi ve yıkanmakta olan kıyafetleri sıkmadığı görülür. Bu durumun sebebi makine giderinin su ve çeşitli atıklar ile dolup tıkanmasından kaynaklıdır. Bunun için makine giderinin açılarak temizlenmesi gerekir. Bu işlem giderin olduğu yer biliniyorsa sadece 10 dakikanızı alacaktır.

Robotla çamaşır gideri tıkanıklığı açmaktayız

Çamaşır giderindeki tıkanıklığı robot ve kamerayla açan firma ihtiyacınıza yönelik çalışma gerçekleştiren tesisat firmamız, tıkalı çamaşır borusunu zarar vermeden açmaktadır.

Bütün çabalarınızın yetersiz kaldığı durumlarda yeni nesil teknoloji eseri olan robotlar çamaşır gideri tıkanması gibi zorluklarda yardımınıza yetişmektedir. Zahmetsizce ve kolaylıkla tıkalı gider açma işlemleri için bizleri arayabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Neden Tıkanır?

 • Su boşaltma pompasına katı cisim kaçması,
 • Pis su boşaltma borusunun tıkanması,
 • Pompa motoruna elektrik ulaşmaması,
 • Yeni nesil çamaşır makinelerinde elektronik devrenin yanması,
 • Gider hortumun sıkışmasından dolayı suyun gitmemesi,
 • Çamaşır makinasının pompa motorunda oluşan arızalar,
Tıkalı pimaş açma
Pis suların kanalizasyon suyuna gitmesini sağlayan PCV borular olup tıkanması durumunda…
Detaylı bilgi için tıklayın

Çamaşır makinesi tıkanıklığı açılması için yapılması gerekenler

 • Boşaltma pompası özelliğini kaybetmişse pompa değiştirilmesi sorunu çözecektir.
 • Makine ana motorda oluşan arızalar için sorunu teknik servis çözecebilir,
 • Makinenin elektronik çalışma merkeziyle alakalı bir sorun var ise sorunu parçanın onarımı veya değiştirilmesi ile teknik servis ilgilenmektedir.
 • Pompa kapağının olduğu bölgede bir tıkanma meydana geldiyse pompa kapağını açıp içerisinde katı cisimlerin bulunup bulunmadığına bakmaktır. Atık tespit edilmesi durumunda elinizle onları temizleyebilirsiniz.
 • Makinenin gider hortumundan kaynaklanan problem varsa gider borusunu çıkarıp makineyi su boşaltma ayarına getirin. Eğer su tahliye oluyorsa sorun gider borusu tıkanıklığıdır.

Gideri tıkanan ve su sızıntılarına neden olan makinelerde öncelik olarak içerideki su boşaltılmalıdır. Makinenin kaldırabileceği güçte çamaşır yıkaması gerçekleştirilmelidir. Çamaşır makinesi tıkanıklığı açma yöntemleri farklı ve çeşitlidir. Örneğin; yıkama esnasında su sızdıran ve gürültülü bir ses çıkaran makinelerin gider kısmında ve borularındaki tıkanıklığa sebep veren atıkların temizlenmesi gerekir. Birikmiş su atıkları birikintisi ve gidere takılan sert cisimler ve parçaları da çamaşır makinesi tıkanıklarına neden olabilir.

Çamaşır makinesi giderinden su geri tepiyor ve dışarıya su sızdırmaya başladı ise makinenin giderini çevirerek açmak gerekir. İçindeki bölmenin su ile dolu olduğu görülür. Aynı zamanda yıkama esnasında takılan bir parça ya da herhangi bir nesne varsa bu bölmeden çıkarılarak sorun çözüme kavuşur.

Bulaşık makinesi gideri tıkanıklığı nasıl açılır?

Tıkalı bulaşık makinesi gideri nasıl açılır? sorusuna da aynı yöntemler uygulanır. Çamaşır makinesi ve bulaşık makinelerinin giderleri alt bölmelere yerleştirilmiştir. Buralardan suyun geri tepmesini, birikintileri, parça ve atıkları temizleyip boşaltılarak sorun giderilmektedir. Bulaşık makinesi gideri temizliği hem pratik hem kolaydır. Alt ve yan bölmesine yerleştirilen giderler haznesi açılarak temizlenir. Su birikintileri buralarda geri tepmelere neden olur. Bunun için belli aralıklarla biriken su boşaltılmalı ve temiz kalması sağlanmalıdır.

Gider tıkanıklığını ortadan kaldırmak için robot ve kamera kullanan ekibimiz sizlere tadilat gerektirmeyen hizmetler sunmaktadır.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oylama, derecelendirme üzerinden; %75,00)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?
Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?
Yapılarda ısı kaybı yaşanmaması için birçok konuda izolasyon yapılması gerekiyor. Bu konuda oldukça önemli olan izolasyon türlerinden birisi de çatı izolasyonudur. Çatı izolasyonu sayesinde yapıların üst tarafı....
Tıkalı Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?
Tıkalı Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?
Banyo ve mutfak ev ortamında en çok toplu kullanılan alanlardan biridir. Banyo eşyaları ve mutfak eşyalarının kullanımı sırasında bazı durumlarda aksaklıklar yaşanmaktadır. Örneğin; mutfağa ve banyoya yerleştir....
Musluk Armatür Temizliği Nasıl Yapılır?
Musluk Armatür Temizliği Nasıl Yapılır?
Bulunduğumuz her ortamın ev olsun, iş yeri olsun ve ofis olsun hiç fark etmez musluk armatürü en çok kullanılan unsurlar arasında yer almaktadır. Doğal olarak bu kadar fazla bir şekilde kullanılan muslukların t....
Sararmış Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir
Sararmış Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir
Evinizin en aktif olarak kullanılan ve mikroba elverişli bir konumda olan yeri şüphesiz tuvaletlerdir. Bu alanların mikrop kapmaya elverişli olmasından dolayı iyi bir şekilde temizlenmesi oldukça önemlidir. Ala....
Peteklerde Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır?
Peteklerde Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır?
Reglaj ayarı nasıl yapılır? sorusuna geçmeden önce reglaj ayarı ne için gereklidir, faydaları nelerdir aktaralım. Reglaj ayarı, ısının evin bütün kısımlarına eşit derecede dağılmasını sağlamak amacıyla yapılan ....
Kombi Bacası Temizleme
Kombi Bacası Temizleme
Kombi ve baca temizliği işlemi kalorifer tesisatının daha verimli çalışmasına ve yakıt tasarrufu sağlamasında en önemli unsurlardan bir tanesidir. Baca temizliği denildiğinde aklımıza ilk gelen eskiden kömürlü ....

Yorumlar (2)

 1. 23 Şubat 2017
  (Cevapla)

  çamaşır makinemizi çalıştırdığımızda suyu yavaş çekip yerlere su sızdırıyor hortumu felan kontrol ettik fakat yinede durum aynı, mutfak lavabosundan da su yavaş gitmekte bu durumda ne yapabiliriz?

  1. 24 Şubat 2017
   (Cevapla)

   Mutfak ve çamaşır makineniz büyük olasılıkla bir gidere bağlı. Bu durumda çamaşır makinesi tıkanıklığını açtırmak için öncelikle mutfak giderinin tıkanıklığı açılmalıdır. Numaralarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.