Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
  Menü

İstanbul'un Tüm İlçelerine Tek Fiyata Servis

Tıkalı Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, derecelendirme üzerinden; %100,00)

Banyo ve mutfak ev ortamında en çok toplu kullanılan alanlardan biridir. Banyo eşyaları ve mutfak eşyalarının kullanımı sırasında bazı durumlarda aksaklıklar yaşanmaktadır. Örneğin; mutfağa ve banyoya yerleştirilen çamaşır makinelerinin su biriktirmesi ve dolması sonucu tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Çamaşır makinesinden su yavaş gidiyor ve su kaçaklarına neden oluyor diyorsanız, makinenin giderinde bir problem olduğu anlaşılabilir. Çamaşır makinesi giderinin açılması ve birikmiş atıkların temizlenmesi gerekir. Çamaşır makinesi gideri her üründe farklı bölmelere yerleştirilmiştir.

Tıkalı çamaşır makinesi gideri açma durumları için öncelikle makinenin su kaçırması ya da su sızdırması gerekir. Aynı zamanda makinenin suyu yavaş çekmesi ve yıkanmakta olan kıyafetleri sıkmadığı görülür. Bu durumun sebebi makine giderinin su ve çeşitli atıklar ile dolup tıkanmasından kaynaklıdır. Bunun için makine giderinin açılarak temizlenmesi gerekir. Bu işlem giderin olduğu yer biliniyorsa sadece 10 dakikanızı alacaktır.

Robotla çamaşır gideri tıkanıklığı açmaktayız

Çamaşır giderindeki tıkanıklığı robot ve kamerayla açan firma ihtiyacınıza yönelik çalışma gerçekleştiren tesisat firmamız, tıkalı çamaşır borusunu zarar vermeden açmaktadır.

Bütün çabalarınızın yetersiz kaldığı durumlarda yeni nesil teknoloji eseri olan robotlar çamaşır gideri tıkanması gibi zorluklarda yardımınıza yetişmektedir. Zahmetsizce ve kolaylıkla tıkalı gider açma işlemleri için bizleri arayabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Neden Tıkanır?

 • Su boşaltma pompasına katı cisim kaçması,
 • Pis su boşaltma borusunun tıkanması,
 • Pompa motoruna elektrik ulaşmaması,
 • Yeni nesil çamaşır makinelerinde elektronik devrenin yanması,
 • Gider hortumun sıkışmasından dolayı suyun gitmemesi,
 • Çamaşır makinasının pompa motorunda oluşan arızalar,
Tıkalı pimaş açma
Pis suların kanalizasyon suyuna gitmesini sağlayan PCV borular olup tıkanması durumunda…
Detaylı bilgi için tıklayın

Çamaşır makinesi tıkanıklığı açılması için yapılması gerekenler

 • Boşaltma pompası özelliğini kaybetmişse pompa değiştirilmesi sorunu çözecektir.
 • Makine ana motorda oluşan arızalar için sorunu teknik servis çözecebilir,
 • Makinenin elektronik çalışma merkeziyle alakalı bir sorun var ise sorunu parçanın onarımı veya değiştirilmesi ile teknik servis ilgilenmektedir.
 • Pompa kapağının olduğu bölgede bir tıkanma meydana geldiyse pompa kapağını açıp içerisinde katı cisimlerin bulunup bulunmadığına bakmaktır. Atık tespit edilmesi durumunda elinizle onları temizleyebilirsiniz.
 • Makinenin gider hortumundan kaynaklanan problem varsa gider borusunu çıkarıp makineyi su boşaltma ayarına getirin. Eğer su tahliye oluyorsa sorun gider borusu tıkanıklığıdır.

Gideri tıkanan ve su sızıntılarına neden olan makinelerde öncelik olarak içerideki su boşaltılmalıdır. Makinenin kaldırabileceği güçte çamaşır yıkaması gerçekleştirilmelidir. Çamaşır makinesi tıkanıklığı açma yöntemleri farklı ve çeşitlidir. Örneğin; yıkama esnasında su sızdıran ve gürültülü bir ses çıkaran makinelerin gider kısmında ve borularındaki tıkanıklığa sebep veren atıkların temizlenmesi gerekir. Birikmiş su atıkları birikintisi ve gidere takılan sert cisimler ve parçaları da çamaşır makinesi tıkanıklarına neden olabilir.

Çamaşır makinesi giderinden su geri tepiyor ve dışarıya su sızdırmaya başladı ise makinenin giderini çevirerek açmak gerekir. İçindeki bölmenin su ile dolu olduğu görülür. Aynı zamanda yıkama esnasında takılan bir parça ya da herhangi bir nesne varsa bu bölmeden çıkarılarak sorun çözüme kavuşur.

Bulaşık makinesi gideri tıkanıklığı nasıl açılır?

Tıkalı bulaşık makinesi gideri nasıl açılır? sorusuna da aynı yöntemler uygulanır. Çamaşır makinesi ve bulaşık makinelerinin giderleri alt bölmelere yerleştirilmiştir. Buralardan suyun geri tepmesini, birikintileri, parça ve atıkları temizleyip boşaltılarak sorun giderilmektedir. Bulaşık makinesi gideri temizliği hem pratik hem kolaydır. Alt ve yan bölmesine yerleştirilen giderler haznesi açılarak temizlenir. Su birikintileri buralarda geri tepmelere neden olur. Bunun için belli aralıklarla biriken su boşaltılmalı ve temiz kalması sağlanmalıdır.

Gider tıkanıklığını ortadan kaldırmak için robot ve kamera kullanan ekibimiz sizlere tadilat gerektirmeyen hizmetler sunmaktadır.

Bunlarıda İncelediniz mi?

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma
Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma
Mutfak banyo ve tuvalet lavaboları tıkanıklığında tecrübeli ve güler yüzlü ekibi ile en kaliteli hizmeti sunan firmamız, sektörün en hızlı lavabo gideri tıkanıklığı açma hizmetini sunan kurumsal bir firmadır. L....
Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma
Tufan Tesisat, sektörün öncü ve yenilikçi firması olarak tıkalı olan tuvalet giderlerini robotlu, kameralı sistemle açma hizmetini vermektedir. 20 adet servis aracı ve 37 personelimiz ile tıkanıklık sorunlarını....
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon tıkanıklığında sadece bir ev veya iş yeri değil birden fazla bina bundan etkilenebilir. Tıkalı bölge öncesindeki tüm pis sular tuvaletlerden geri taşar ve tuvaletleri kullanılmaz hale getirir. Kana....
Tıkalı Pimaş Açma En Uygun Fiyat
Tıkalı Pimaş Açma En Uygun Fiyat
Tufan Tesisat, tıkalı pimaş boruları kırmadan robotlu sistemle açan kurumsal tesisat firmasıdır. Pimaş borularda meydana gelen tıkanıklığı açmak için son teknoloji makineler kullanılır. Tıkanıklık sorunları gid....
Bodrum Katı Su Basıyor
Bodrum Katı Su Basıyor
Eski yerleşim alanlarında sıkça karşılaşılan sorunlar arasında olan kanalizasyon tıkanıklığı, giriş kat seviyesinde bulunan evleri lağım suyu basmasıyla sonuçlanır. Eski yapı binalarda veya iş yerlerinde beledi....
Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığını Tuz Ruhu Açar Mı?
Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığını Tuz Ruhu Açar Mı?
Tuz ruhu, ev hanımlarının tuvalet temizliği için kullandığı üründür. Ev hanımları tuvalet ve lavabo tıkanıklığını açmak için tuz ruhu kullanırlar. Fakat birçok kişinin tuz ruhunun zararlarından haberi bile yokt....
Pimaş Boru Açma İlacı Nasıl Kullanılır?
Pimaş Boru Açma İlacı Nasıl Kullanılır?
Tuvalet,lavabo,banyo pimaşlarında tıkanma olunca kullanmaya başladığımız pimaş açma ilacı, tıkanan boruların içerisinde biriken maddeleri eriterek tıkanıklığı açmaktadır. Müşterilerimizin bize sorduğu sorular a....
Tuvalet Kokusunu Gidermenin Yolları
Tuvalet Kokusunu Gidermenin Yolları
Lağım kokusu, bulunduğu yerde etrafa yayılarak her bölgeye yayılır. Tuvalet alanlarında gider borularından koku gelmesinin birçok nedeni vardır. Rahatsız edici olan tuvaletlerin kokması yaz aylarında daha fazla....

Yorumlar (2)

 1. 23 Şubat 2017
  (Cevapla)

  çamaşır makinemizi çalıştırdığımızda suyu yavaş çekip yerlere su sızdırıyor hortumu felan kontrol ettik fakat yinede durum aynı, mutfak lavabosundan da su yavaş gitmekte bu durumda ne yapabiliriz?

  1. 24 Şubat 2017
   (Cevapla)

   Mutfak ve çamaşır makineniz büyük olasılıkla bir gidere bağlı. Bu durumda çamaşır makinesi tıkanıklığını açtırmak için öncelikle mutfak giderinin tıkanıklığı açılmalıdır. Numaralarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beni Ara


Teklif İsteyin

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2015 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.