Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Musluk Armatür Temizliği Nasıl Yapılır?

Bulunduğumuz her ortamın ev olsun, iş yeri olsun ve ofis olsun hiç fark etmez musluk armatürü en çok kullanılan unsurlar arasında yer almaktadır. Doğal olarak bu kadar fazla bir şekilde kullanılan muslukların temizlenmesi de hijyen açısından oldukça önemlidir…

Bu içerikte musluk armatür temizliği nasıl yapılır, taharet musluğu nasıl temizlenir, bataryadaki kireçlenme nasıl giderilir, lavabo musluğunun filtresi nasıl temizlenir, musluklarda filtre bakımı ve bataryalarda salmastra nasıl değişir ve musluk göbeği nasıl tamir edilir sizler için açıklıyoruz.

Taharet musluğu nasıl temizlenir?

Musluk armatürü çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Tuvaletler, sifonlar, banyolar ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Armatürlerin günlük temizliği bol su ve sabun ile yapılmalıdır. Musluk armatür temizliği ve Taharet musluğu temizliği deterjan, asit, asitli su, tuz ruhu, çamaşır suyu, kezzap,  sirke, kireç sökücüler,  toz temizleyiciler, yer ve duvar temizleyiciler ile asla yapılmamalıdır. Bu temizlik maddelerinin armatürlerde kullanılması ciddi sağlık sorunlarının baş göstermesine neden olabilmektedir. Çünkü bu maddelerin kullanılması sonucunda buharlaşma meydana gelecek ve armatür içinin erimesi tehlikeli olabilecektir.

musluk armatürü temizliği nasıl yapılır?

Batarya nasıl parlatılır?

Batarya nasıl parlatılır? Batarya temizleme ve parlatma işlemlerinde asla kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Bunun yerine doğal yöntemlere başvurulması daha başarılı ve sağlıklı sonuçların alınmasına olanak tanımaktadır. Sirke ve limon kullanılarak batarya rahatlıkla parlatılabilmektedir. Sirkeyi temiz bir beze dökerek bataryayı ovalamak başarılı bir parlatma işlemi için yeterli olacaktır. Bir başka yöntemde limon kullanmaktadır Limon ikiye bölünüp yanlarında biraz daha açılmalar yaparak batarya üzerine ovalama yapılır. Bu şekilde bataryayı parlatmak mümkün olmaktadır. Karbonatta aynı şekilde kullanılarak başarılı bir parlatmanın elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Pamuğa sirke döküp 15-20 dakika musluğun üzerinin kapatılması ve sonrasında diş fırçasıyla temizlenmesi önemli bir parlatma işlemidir. Böylelikle batarya nasıl parlatılır? Sorusuna doğal yöntemler ile çözüm bulmuş olduk.

Bataryadaki kireçlenme nasıl giderilir?

Sıklıkla kullanılan bataryadaki kireçlenme nasıl giderilir? Kireçlenmenin önüne geçmek için armatür yüzeyi gaz veya saf alkol ile nemlendirilmiş bez ile silinmeli ve iyi bir şekilde kurutulmalıdır. Bu işlem maksimum 6 ayda bir yapılmalıdır. Batarya temizliğinde kireç sökücü maddeler kullanılabilir. Krom yüzeyi kireç tutmayı önleyici maddeler ile kaplanarak bataryadaki kireçleme sorunu ortadan kaldırılabilir..

Bütün armatür tesisatını korumak için mutlaka pislik tutucu kullanılmalıdır. Bu armatürün ömrünü artıracaktır.

Lavabo musluğunun filtresi nasıl temizlenir?

Musluklarda filtre bakımı lavabo musluğunun filtresi, çıkarılarak ılık sirke suyunda 1-2 saat civarında bekletilir 6 ayda bir yapılacak olan bu işlem filtre temizliği için yeterli olacaktır.

Bataryalarda Salmastra Nasıl Değişir?

Musluk Göbeği Nasıl Tamir Edilir?

İşleme başlamadan önce ana vanayı kapattığınızdan emin olun. Bataryalarda salmastra değişikliği için bir adet İngiliz anahtarı veya yıldız tornavida yeterli olacaktır. Batarya başlıklarındaki kırmızı ve mavi kapaklar esnetilerek çıkarılır, ortaya başlıktaki vidalar çıkacaktır. Yıldız tornavida yardımı ile vidaları açıp başlıkları çıkarmalısınız. Salmastrayı ise İngiliz anahtarı ile çıkarın. Salmastrayı veya üzerindeki contayı değiştirerek tekrar contayı ve kapakları kapatarak işlemi tamamlayın.

musluk salmastra musluk göbeği temizliği

Adım adım sıralamak gerekirse;

Öncelikle Vanayı kapatın ve Musluğu kontrol edip su gelmediğinden emin olun.

  • Başlık kapağını çıkarın.(düz tornavida yardımıyla)
  • Başlığı çıkarın.(düz tornavida ile çıkarın)
  • Göbeği sökün.(kurbağacık anahtarı yardımıyla)
  • Contayı çıkarın. (düz tornavida yardımıyla)

Yeni conta takın ardından musluk göbeğini takın (anahtar yardımıyla) sonra musluk başlığını yerine takın ve ana vanayı tekrar açın.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oylama, derecelendirme üzerinden; %57,78)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?
Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?
Yapılarda ısı kaybı yaşanmaması için birçok konuda izolasyon yapılması gerekiyor. Bu konuda oldukça önemli olan izolasyon türlerinden birisi de çatı izolasyonudur. Çatı izolasyonu sayesinde yapıların üst tarafı....
Tıkalı Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?
Tıkalı Çamaşır Makinesi Gideri Nasıl Açılır?
Banyo ve mutfak ev ortamında en çok toplu kullanılan alanlardan biridir. Banyo eşyaları ve mutfak eşyalarının kullanımı sırasında bazı durumlarda aksaklıklar yaşanmaktadır. Örneğin; mutfağa ve banyoya yerleştir....
Musluk Armatür Temizliği Nasıl Yapılır?
Musluk Armatür Temizliği Nasıl Yapılır?
Bulunduğumuz her ortamın ev olsun, iş yeri olsun ve ofis olsun hiç fark etmez musluk armatürü en çok kullanılan unsurlar arasında yer almaktadır. Doğal olarak bu kadar fazla bir şekilde kullanılan muslukların t....
Sararmış Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir
Sararmış Tuvalet Taşı Nasıl Temizlenir
Evinizin en aktif olarak kullanılan ve mikroba elverişli bir konumda olan yeri şüphesiz tuvaletlerdir. Bu alanların mikrop kapmaya elverişli olmasından dolayı iyi bir şekilde temizlenmesi oldukça önemlidir. Ala....
Peteklerde Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır?
Peteklerde Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır?
Reglaj ayarı nasıl yapılır? sorusuna geçmeden önce reglaj ayarı ne için gereklidir, faydaları nelerdir aktaralım. Reglaj ayarı, ısının evin bütün kısımlarına eşit derecede dağılmasını sağlamak amacıyla yapılan ....
Kombi Bacası Temizleme
Kombi Bacası Temizleme
Kombi ve baca temizliği işlemi kalorifer tesisatının daha verimli çalışmasına ve yakıt tasarrufu sağlamasında en önemli unsurlardan bir tanesidir. Baca temizliği denildiğinde aklımıza ilk gelen eskiden kömürlü ....

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi  Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü  FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.