Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.

Tesisatta Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylama, derecelendirme üzerinden; %100,00)

Yandaki daireden bizim daireye su sızıntısı oluyor. Görünürde herhangi bir şey yok fakat duvarlarımız su almaya başladı. Su kaçağını kendimiz bulmaya çalıştık ama yerini tam bulamadık. Tahminimize göre yan dairenin temiz su tesisatlarında kaçak olduğunu düşünüyoruz. Çünkü akan su temiz görünüyor.

Turgay Şimşek
Cevaplar : 1
3531 Defa Okundu    20 Haziran 2017

Cevap (1)

 1. 20 Haziran 2017
  (Cevapla)

  Tesisatta meydana gelen arızalardan dolayı en çok dairelerde su kaçakları sorunu gündeme gelmektedir. Su borusunun patlamasıyla etrafa verdiği zarar uzun süre bekletilirse, hane sahibinin masraflı tadilat işlerine girmesine neden olur. Bu kaçakları önlemek için su sızıntısı yapan borunun yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

  Su kaçağı cihaz olmadan nasıl anlaşılır?
  – Su sayacından vana kapatılır, eğer vana kapalı olduğu halde dönmeye devam ediyorsa temiz su tesisatından kaçak olduğu anlaşılır.
  – Tavanlarda veya duvarlarda ıslanan bölgeyi iyice gözlemleyerek temiz sudan veya pis sudan kaynaklandığı tespit edilebilir. Eğer su çamurlu gibiyse pis atık su tesisatından kaçak olduğu anlaşılabilir.
  – Pis sudaki kaçakların belirlenmesinde renkli boyalı su kaçak tespiti yapılabilir. Gider borusuna renkli boyayı döktüğümüzde ıslanan bölgede rengi çıkıyorsa pis sudan kaçak olduğu cihaz olmadan anlaşılabilir.
  – Kalorifer tesisatındaki kaçaklarda ise, kombinin barı ne kadar sürede düşüyor bunu gözlemlemek gerekir. Kombinin su eksiltmesinden dolayı, kombiye sürekli su basılması gerekir.

  Bu yukarıda saydıklarımız kaçağın nereden kaynaklandığı, temiz,pis veya kalorifer tesisatından kaçak olduğunun tespit edilmesinde kullanılacak yöntemlerdir. Bundan sonrasında ise arızanın noktasal yeri tespit edilmesi
  Su kaçağını cihazla tespit eden firma
  Su kaçak tespitini cihazla yapan firmamız, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda adresinize gelir ve tesisatlarınızı ölçmeye başlar. Ustalarımız temiz su,pis su kalorifer tesisatlarında bir kaçak söz konusuysa tesisata zarar vermeden kaçak olan bölgeyi bulmaktadır. Cihazlarımız kaçağın olduğu noktaya getirilince ustalarımıza sinyal verip uyarmaktadır. Su tesisatı kaçağı nasıl anlaşılır sorunuza cevap verdiğimizi umuyoruz. Daha fazla zaman kaybetmeden su kaçakları sorununuza çözüm üretmek için firmamızdan kaçak su tespiti için randevu isteyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.