Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
  Menü

İstanbul'un Tüm İlçelerine Tek Fiyata Servis

Tek petek çalıştırmak kombiye zarar verir mi?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oylama, derecelendirme üzerinden; %85,71)

Evimizde ısınmayı sağlamak için tek petek bazende 2 petek açmaktayız. Bunun kombiye bir zararı olur mu? komşumuz tek petek çalıştırmanın tesisata zarar vereceğini söylüyor

Yasin
Cevaplar : 3
30489 Defa Okundu    28 Eylül 2017

Cevap (3)

 1. 2 Aralık 2019
  (Cevapla)

  Sadece. 2.petek.yaksam.kombiye.zarar.verirmi

 2. 17 Kasım 2018
  (Cevapla)

  ”Sadece 1 adet petek çalıştırarak ısınmayı sağlayabilirsiniz ancak bu durumda kombi üzerindeki pompa ayarını düşürmeniz gerekir.” demişsiniz, sonra 3-4 adet petek önerisi ile bitirmişsiniz 🙂 Arada dağlar kadar fark var. 1 petek nere, 3-4 petek nere. Tekrar sormak istiyorum, yalnız yaşıyorum ve odamdan çıkmıyorum, diğer odaları ısıtmama gerek yok. Sadece oturduğum odadaki peteği açsam ve ayarı 6 üzerinden 2’ye getirsem sıkıntı olur mu? Bir sorum daha var, komik gelebilir ama bu konuda hiç bilgim yok, kalorifer ayarını açınca sıcak su ayarını da açmak şart mı, sıcak su hiç kullanmıyorum… Teşekkür ederim.

 3. 28 Eylül 2017
  (Cevapla)

  Sadece 1 adet petek çalıştırarak ısınmayı sağlayabilirsiniz ancak bu durumda kombi üzerindeki pompa ayarını düşürmeniz gerekir. Tek petek çalıştığında diğer peteklere su ulaşmayacağı için, su basınçlı olarak dönüş yapacaktır. Bu durumda tesisat içerisinde geri tepmelere neden olur böylelikle kombi içindeki pompa ısınır ve zarar görür.

  En sağlıklısı ise 3-4 adet peteğin çalıştırılmasıdır ve bu sayede su dolaşımında basınç nedeniyle geri tepme olmayacağı için maksimum ısınma sağlanacaktır.

  Kalorifer peteklerinizde herhangi azalma var ise petek temizliği vakti gelmiştir. Sizde ısınmayan petekleri temizleterek daha iyi ısınabilirsiniz. Isınmayan petekleri temizleme

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beni Ara


Teklif İsteyin

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2015 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.