Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.

Evimi Üst Kattan Su Bastı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oylama, derecelendirme üzerinden; %86,67)

Biz köydeyken üst kattaki komşumun tuvalet borusu patlamış, komşum da evde olmadığından dolayı yaklaşık 1 gün sonra durumu fark etmiş. Komşumun beni araması üzerine eve geri döndük. Eve vardığımızda bütün ev eşyalarımız sular altında kalmış ve hepsi ıslanmış. Tavanlardaki alçılar ve boyalar dökülmeye başladı.

Üst kat komşudan kaynaklanan boru patlaması durumunda ne yapabilirim, kendisi bu olayla alakalı yardımcı olmayacağını ve masrafı karşılamayacağını söylüyor.

Yusuf Hasoğlu
Cevaplar : 1
7346 Defa Okundu    8 Haziran 2017

Cevap (1)

  1. 8 Haziran 2017
    (Cevapla)

    Üst kat komşunun borusunda meydana gelen patlama alt kattaki dairenin birçok sorun yaşamasına neden olur. Bahsettiğiniz gibi komşunuzun patlayan su borusundan kendisi sorumludur. Yani masraflarınız komşunuz tarafından karşılanmalıdır. Eğer komşunuz bu konuda kendisini ilgilendirmediğini düşünüyorsa, en son çare mahkemeye başvurmaktır. Mahkeme de tuvalet borusunun patladığını ispat edebilmek için kurumsal tesisat firmalarından kaçak su tespiti hizmeti istemelisiniz. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalar, üst kat komşunuzun dairesine gelerek bütün tesisatları cihazla ölçer ve kaçağın yer tespitini yapar. Tespit çalışmasından sonra su tesisatı arızasının nereden olduğuna dair kaçak su bilirkişi raporu yazmaktadır. Kaçak su raporuyla birlikte mahkemeye müracaat edildiğinde komşunuz masrafınızı karşılamak zorunda kalır. Firmamız dairenin tesisatlarını ölçtükten sonra; arızanın nereden olduğunun raporunu tutan, kaçak su raporu hizmeti sağlamaktadır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi  Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü  FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.