Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Su kaçağı tespiti
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
Var
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Su Kaçağı Evde Nasıl Bulunur?

Evlerde su kaçağı sorunu en sıkıntılı durumlardan biridir. Zeminden su çıkabilir, duvarlarda su sızıntısı olabilir veya tuvalet, banyo, lavabo ve mutfaklardaki su sızıntıları alt kat komşunun tavanında nemlenme ve kararmalara neden olabilir. Sizlerde “binanın temelinden yüzeye su çıkıyor” veya “temel su alıyor” diyorsanız hemen uzman bir tesisatçı çağırmalısınız.

Bina Temeline Su Sızmasının Nedenleri

Su sızıntılarının evin temelinden çıkması ciddi sonuçlara sebep olan bir durumdur. Sürekli nemli ve rutubetli kalan ev temeli zamanla zarar görmeye ve hatta binanın kaymasına bile neden olabilir. Bu nedenle evim temelden su alıyor demeye başladıysanız vakit kaybetmeden işinin uzmanı bir firma ile irtibata geçmelisiniz. Temele su sızmasının birçok nedeni vardır. Bunlar:

lamba etrafı ıslanıyor
lavabo süzgeci
lavabodan su geri taşıyor

Kanalizasyon Tıkanıklığı Sonucu Olarak Ortaya Çıkan Atık Su Sızıntıları

Bu tür sızıntılarda lağım kokusu belirgindir. Sızıntının olduğu yerlerde kanalizasyon kokusu baskın bir şekilde hissedilir.

Yağmur Suları

Bu tür nemlenme problemlerinde koku yoktur fakat bina zemini sürekli yağmur suyu aldığından dolayı ıslaktır. “Evimin altından su çıkıyor ” diyorsanız en bariz nedenlerden biri yağmur suları olabilir.

Kaynak Suları

Kaynak suyu yakın olan binalarda görülen su sızıntısıdır. Kaynak suyu kendine bir yol bulur ve yolunun üzerindeki binanın zemininde birikir.

Şebeke Suları

Şebeke suyunu taşıyan borularda patladığında, meydana gelen su sızıntısı bina bodrumlarında oluşturduğu kötü koku ve nem dolayısı ile oldukça ağır hissedilir. Fayans altından sızan suyu cihazla bulan tesisat firmamız, gözle göremediğimiz su kaçaklarını da bulabilmektedir. Evimin duvarları su alıyor şeklinde dile getirdiğiniz  su tesisatı sorunları, günümüz teknolojisinde sorun olmaktan çıkmıştır.

Evimin Duvarları Su Alıyor

Evdeki su sızıntısı alt kat komşuya sızabildiği gibi, evin içinde duvarlarda veya zeminde kendini gösterebilir. Duvarlar nemlenir veya damlalar şeklinde ıslanır. Su sızıntısını anlamanın yollarından ilki su vanasının kapatılması ve hala su saatinin dönüp dönmediğine bakılması ile olur. Su vanasının kapalı olmasına rağmen hala su saati dönüyor ise su kaçağı var demektir. Bu durumda su faturaları yüksek gelir. Evimde su az akıyor diyorsanız gizli su kaçağı sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

İşinin ehli bir tesisat ustası, su sızıntısı ve su kaçaklarını cihazlarla tespit etmektedir. Günümüzde artık nemölçer, akustik dinleme cihazı ve kameralarla kısa sürede su sızıntıları bulunmakta, kırmadan su sızıntı ve kaçakları tespit edilerek sorun giderilmektedir. Makine kullanmayan tesisatçılar artık piyasadan silinmeye mahkûmdur. Siz de tesisatçı çağırmadan ustanın makine ile çalışıp çalışmadığını sormalı, robotlarla ve kameralı cihazlarla çalışmayan tesisatçılara binanızı teslim etmemelisiniz.

Su kaçağı tespiti yapan cihazlı tesisatçı arayışınıza son veren firmamız, ihtiyaca yönelik yapılması gereken tespit çalışmasını, profesyonel servisi ile karşılamaktadır. Borulardan sızan su tesisatını tespit etmek, ekibimiz için son derece kolay bir işlemdir. Tespit işlemi yapılırken gelişmiş donanımlı cihazlar kullanılır ve arızalı boruya kısa sürede ulaşılır.

Duvardaki Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Duvardaki su sızıntılarının öncelikle sebebi belirlenir. Sızıntının kaynağını bulmak için kırma dökme yöntemlerinin eskilerde kaldığı günümüzde kameralı cihazlarla sızıntıların nedeni hemen tespit edilmektedir. Yaşam kalitesini düşüren, nem ve rutubete neden olarak sağlıksız bir ortama yol açan, üstelik neden olduğu durumlarda son derece maliyetli olan su kaçakları bir an önce çözülmelidir. Su borusunda kaçak oluştuğunda parkeler kabarabilir, boyalar kalkabilir, duvar ve tavanlar nemlenip kararabilir. Tüm bunlar su kaçağı sonucunda oluşan sorunlardır.

Evimde Su Sızıntısı Var

Evinizde su sızıntısı varsa bu sorundan bir an önce kurtulmak istiyorsanız en iyi yöntemleri kullanarak makine ile su kaçağı tespiti yapan firmaları tercih etmelisiniz. Kombi su basıncı sürekli düşüyor, su faturalarınız yüksek geliyor ve su sızıntıları evinizde veya alt kat komşunun tavanında kendini gösteriyorsa, daha fazla zaman kaybetmeden firmamız ile irtibata geçin. İster zeminde su biriksin, ister bina içinde sızıntı olsun, her sorun pratik bir şekilde halledilmektedir. Ev veya iş yerlerinde meydana gelen su akıntısı problemlerini işin uzmanlarına bırakın.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylama, derecelendirme üzerinden; %100,00)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Musluk Dibinden Su Kaçırıyor
Musluk Dibinden Su Kaçırıyor
Musluklar tesisattan gelen suyu istediğimiz zaman kullanabilmemiz için gerekli araçtır. Musluklarda herhangi bir su sızıntısı olduğunda çözümü kolay ve basittir. Bu araçların zarar görmesi nadir olsa da bazen b....
Sigortalı Evde Su Kaçağı Onarımı Çalışması
Sigortalı Evde Su Kaçağı Onarımı Çalışması
Su tesisatında yaşanabilecek herhangi bir sorun evinizin inşaat alanına dönmesine ve komşunuzla uzun süre tartışmanıza neden olabilmektedir. Duvarların ıslanması, alt kata su akıntıları ve daha birçok şekilde e....
Duvarların Islanınca Kabarması ve Dökülmesi
Duvarların Islanınca Kabarması ve Dökülmesi
Duvarların ıslanması ve kabarması sonucu duvarların boyalarında dökülmeler görülmektedir. Duvarların ıslanmasıyla başlayan bu sorun, aslında birçok nedene bağlı olabilir. İzolasyon eksikliğinden dolayı dışarıda....
Komşudan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Komşudan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Apartman ve konutlarda sıklıkla rastladığımız durumlardan birisi komşudan su sızıntısı problemleridir. Durduk yere patlayan borular yüzünden alt katın tavanına su akması, komşunuzla tartışmanıza sebep olabilir.....
Su Borusu Patladı Kiracımı Öder?
Su Borusu Patladı Kiracımı Öder?
Su borusu patladı kiracımı öder? sorusunu en çok evinde su kaçağı yaşayan ve kendi çabaları ile tespit etmek isteyen kiracıların sürekli sormuş olduğu sorun olmaktadır. Genellikle kendi yöntemlerimiz ile su kaç....
Üst Katta Oturan Komşudan Su Akıyor
Üst Katta Oturan Komşudan Su Akıyor
Üst katta oturan komşudan bulunduğunuz daireye su akmaya başladığında üst kat komşunun tesisatında arıza olduğunu düşünmeye başlarız. Komşunuzun dairesinden sizin kata akan suların bazen geç farkına varabilirsi....
Su Tesisatı Kaçağı Çözümü
Su Tesisatı Kaçağı Çözümü
Su tesisatında aniden meydana gelen kırık,çatlak oluşumları su tesisatı kaçağına neden olmaktadır. Su borusunun herhangi bir yerinde açığa çıkan su sızıntıları duvarların arasından ilerleyerek duvarlarda rutube....
Patlak Boru Yer Tespiti
Patlak Boru Yer Tespiti
Su faturalarının yükselmesine neden olan, sızdığı yerde birçok hasara yol açan su kaçakları, maddi manevi verdiği zararla ortaya çıktığı mekânlarda ciddi sorunlar yaratır. Ev ve iş yerlerinde birçok sebepte....

Yorumlar (3)

 1. 1 Kasım 2020
  (Cevapla)

  Evde su kaçağı vardı komple duvarlar kabardı yerler lazıldı 2 tane kaçak tamir edildi ama su başka bir çukurda tekrar birikti bi noktada durdu acaba toprak çektiği suyu geri kusuyor ya da atıyor olabilir mi

 2. Merhaba Evimizin salonunu su bastı ve salonda yerler ıslanıyor, büyük ihtimal tesisat kaçağı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü su saatini kapattığımızda yerden çıkan suda duruyor. Bu durumda ne yapmalıyız?

  1. 8 Haziran 2017
   (Cevapla)

   Evde yerlerin ıslanması tesisat kaçağının göstergesidir. Su saati kapalı olduğu halde saat dönmeye devam etmesi durumunda gizli su kaçağının olduğu gözlenir. Fakat daha kesin sonuçlar için ıslanan zemin için kaçak tespiti çalışması yapılmalıdır. Firmamızdan yardım talep ederek bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.