Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Kanal Tıkanıklığı ve Pimaş Açma

Pimaş atık su tesisatında oluşan tıkanıklıklar ev ve iş yerlerimizde muhtemel başımıza gelebilecek en kötü olaylardan birisidir. Tuvalet banyo, mutfak, wc veya klozet gideri tıkanıklıkları genelde kullanıma bağlı olarak tıkanır. Günümüzdeki pimaş tıkanıklıkları özel kameralı robotlu ekipmanlar sayesinde büyük korkumuz olmaktan çıkmıştır.

Tıkanıklıklar hiç bir yeri kırmadan yapılara ve tesisatlara zarar vermeden robot ile tıkanıklıklar açılır ve kullanıma hazır hale gelir. Boru görüntülemesi yapılarak, kısa sürede tıkalı olan borunun iç durumu hakkında bilgi alınır.

makineyle kanal açma ve tesisat yıkama

Kanalizasyon tıkanıklığı açıldıktan sonra muhtemel tekrar tıkanmaya müsait olabilecek yerler ile alakalı olarak basınçlı suyla tesisat yıkama işlemi de yapılabilir.

Tesisat yıkama nedir?

Atık su gider tesisat yıkaması genelde mutfak gider tesisatlarına yapışmış olan yağ ve tortu pisliğin tazyikli su makinesi ile (jet yıkama) tesisatın içinde ve tesisata yapışıp tesisat çapını daraltan yağ ve tortu pislikten arındırma çalışmasıdır. Tesisat yıkaması sonrası elektronik kamera ile pimaş içerisi görüntülendiğinde atık su pimaşı hiç kullanılmamış ilk günkü gibi temiz halini alır. Çapı genişlemiş tesisatta tıkanma çok nadiren görülür.

Kanalizasyon tıkanıklığı açan ve boru temizleyen tesisat firması arıyorsanız her türlü gider tıkanmalarına karşı çözüm üreten firmamızdan faydalanmanız gerekir. Kanalizasyon logar yıkaması sıradan tesisatçıların yapabileceği işlem olmamakla beraber, gelişmiş makinelere ihtiyaç duyulur. Bütün bu kanal açıcı cihazlara sahip firmamız kanalizasyon ve logar temizliği yapan firma olarak adından sıkça söz ettirmektedir.

Boru çapının daralması

Tesisat tıkanmalarına sebep olan yanlış çalışmalardan biride tesisatın hat uzunluğuna ve o tesisata bağlı olarak kullanılan (çamaşır makinesi,bulaşık makinesi, lavabo vb.) gider tesisatları hesaplanmadan yapılan yanlış çalışmalardır.

Örneğin: Mutfak gider tesisatları genel olarak 50’lik boru dediğimiz pvc boru ile çekilir. 50’lik boru ile çekilen mutfak gider tesisatı, evin tesisat işlemi ve inşaat işlemi bittikten sonra evi kullanacak bireyin aynı tesisata ekstra bulaşık makinesi bağlaması sonucu kısa süre içerisinde mutfak lavabosundan gidecek yemek atıkları ve yağ birikintileri ve bulaşık makinesini kullanım sonrasında aynı hat üzerinden kısa süre içinde daralma olur ve tıkanıklığa sebep verir.

Tesisat yapımı esnasında bulaşık makinesi hatta çamaşır makinesinin orada kullanılacağı göz önünde bulunarak 70’lik dediğimiz pvc ile çekilmesi durumunda tıkanma ile karşı karşıya kalmayız. bu durum tamamen tesisatı çeken ustanın hatta binayı yaptıran müteahhit ve mühendislerin sorumluluğundadır.

Klozet ve tuvalet gideri tıkanıklığı

Kullanıma bağlı olarak tıkanan klozet veya wc taşlarına kullanımı sırasında tuvalet kağıdı vb. maddelerin atılması sonucu giderlerde tıkanmalara sebep olur. Bazende evlerimizde yaptığımız temizlik kovalarının içinde unuttuğumuz yer silme bezlerini kovadaki pis suyu tuvalete dökmek isterken kaçırırız tuvaletimiz tıkanıp, atık su giderden geri gelip, taşmaya başlayana kadar da farkına varmayız. Klozet ve tuvalet tıkanmalarının bir diğer sebebi de tesisatın yapımı ile alakalıdır.
Yeterli derecede kalın ve kaliteli boru kullanılmaması ve aynı zamanda tesisat yapım esnasında yeterli eğim verilmeden yapılan tesisatlarda tıkanma ve koku olayı çok fazla görülmektedir.

Tesisat yapımı esnasında tesisatın alt kısmı harç ile beslenerek tesisat sabit kılınmaz ise zamanla boruda oluşan çökme sonucu atık su gideri tıkanmalarına sebep olur. Bu durum zemin kattaki bina ana kolon pimaş giderlerinde daha fazla görülür. Tesisatı eğimli bir şekilde çekmekten daha önemlisi tesisatı eğimli kalmasını sağlamaktır. Bu alt katlarda radyal temel olan yerlerde tesisatı temel demirlerine tel vb. malzemeler ile bağlamakla olur. Genelde çok eğimli yapılan bina ana kolon gideri üzerine beton döküldükten sonra betonun ağırlığı ile eğimini kaybetmesine ve hatta kısa sürede tıkanmasına sebep olabilmektedir. Tıkanan tesisatların elektronik kamera ile görüntülemesi sonucu, tesisatın eğim kaybından dolayı tıkandığı veya tesisatta bölge ile inceleme yapılarak hangi noktalarda çöküntü olduğu görülür. Bu durumda tesisatın tekrar eğimli bir şekilde yapılması için büyük bir tadilat işlemi ile baş başa kalırız. Tesisatın komple kırılıp tekrar eğim verilerek yapılmasından başka çaremiz kalmamıştır.

Çamaşır makinesi gider tıkanıklığı

Çamaşır makineleri yıkama esnasında kıyafetlerimizdeki pamukçukları topladığından atık su giderinin tıkanmasına sebep olur. Çamaşır makineleri tazyikli su attığından dolayı elbiselerimizden çıkan pamukçuklar atık pimaşına yapışır bu durumda kısa sürede pimaşın daralmasına ve tıkanmasına sebep olmaktadır.

Kimyasal ilaçla kanalizasyon açma

Tıkanan atık su gideri tıkanıklıklarını kırmadan açmanın birden fazla yöntemi vardır. Bunlardan sık kullanılan ve kendi başımıza yapabileceğimiz işlemlerden bir tanesi kimyasal ilaç ile tıkanıklık açmadır. Sıklıkla kimyasal ilaç olarak porçöz kullanılır bu kimyasal ilaç uygulaması her ne kadar basit uygulanabilse bile, bilmeyen kişi tarafından kullanılmasının tesisata büyük zararları vardır. Yanlış uygulanan kimyasal pimaş boru bağlantılarındaki lastik contaların erimesine ve o bölgede su kaçağı oluşmasına sebep olur. Başarılı bir kimyasal ilaçla beraber açma işlemi için öncelikle tesisatın içinden görüntüleme kamerasıyla görüntü alınması gerekir. Kamera ile görüntüleme sonucunda tıkanıklığa sebep olan cisme göre bir kimyasal ilaç kullanılır.

Örneğin: Tıkanıklığa sebep olan tuvalet kağıdı bez parçası gibi atıksa bu durumda ; Koçtaş, Bauhaus veya bazı büyük nalburlarda bulunan dök aç kimyasalı kullanılır. Bu kimyasalın başlıca özelliği bez tarzı ürünleri eritir ve suyun akmasını sağlar. Uygulama esnasında kesinlikle eldiven ve maske kullanılmalıdır, ayrıca dökülen kimyasalın ardından sıcak su gönderilirse tıkanıklığın açılmasında daha etkili olur. Uygulama esnasında hafif dumana benzeyen buhar çıkabilir bu havanın solunmaması gerekir. Uygulama esnasında pencere kapısı veya havalandırma açık bırakılır.

Robotlu kanalizasyon açma

kırmadan robotla tıkanıklık açma ikitelli

Gelişen teknolojinin zaman kazandırdığının en iyi örneğidir. Tıkalı bir pimaşı robot olmadan önce açmak saatlerce zamanımızı ve enerjimizi alırdı. Giden zaman ve enerjimize karşılık tıkanıklık çoğu kez açılamaz bazen açılsa da kısa süre sonra tekrar tıkanırdı. Robot ile tıkalı pimaşı açmak çok zahmetsiz ve kolay maksimum 45 dk’da tıkalı olan pimaş açılır hemde enerji harcamamıza gerek kalmaz. Teknolojik takımlar olmadan önce açamadığımız basit olan birçok tıkanıklık yüzünden evimizi iş yerimizi kırdırmak zorunda kalmışızdır. Yaptığımız yanlış çalışmalar yüzünden hem zamanımızı hem paramızı boşa harcamış olduk. Artık günümüzde çelik susta ve uç aparata sahip olan robotlar sayesinde tıkanıklık açmak şimdi çok kolay ve zahmetsizdir. Robotlu tıkanıklık açma işlemi sırasıyla şöyledir;

Tıkanıklığa sebep olan cisime göre robot susta ucuna takılması gereken robot ucu cihaza montelenir,

Tıkanıklığa sebep olan beton yada birikmiş sert cisimler ise kırıcı uç robota takılır ve o bölgede tıkanıklığa sebep olan sert tabaka kırılır,

Tıkanıklığa sebep olan bez yada tuvalet kağıdı birikintisi ise gerekli uç robota takılır ve tıkanıklığa sebep olan cisim makinemizin ucu ile çıkartılır.

Mutfak giderinde pimaşda donmuş yağ birikintileri de yine robot ucuna takılan zincir başlıklar ile temizlenir ve boru daralması önlenir.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylama, derecelendirme üzerinden; %100,00)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma
Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma
Mutfak banyo ve tuvalet lavaboları tıkanıklığında tecrübeli ve güler yüzlü ekibi ile en kaliteli hizmeti sunan firmamız, sektörün en hızlı lavabo gideri tıkanıklığı açma hizmetini sunan kurumsal bir firmadır. L....
Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma
Tufan Tesisat, sektörün öncü ve yenilikçi firması olarak tıkalı olan tuvalet giderlerini robotlu, kameralı sistemle açma hizmetini vermektedir. 20 adet servis aracı ve 37 personelimiz ile tıkanıklık sorunlarını....
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon tıkanıklığında sadece bir ev veya iş yeri değil birden fazla bina bundan etkilenebilir. Tıkalı bölge öncesindeki tüm pis sular tuvaletlerden geri taşar ve tuvaletleri kullanılmaz hale getirir. Kana....
Kanalizasyondan Su Eve Geri Tepiyor
Kanalizasyondan Su Eve Geri Tepiyor
Bina önlerindeki rögar kuyularının dolup taşması sonucu kanalizasyon suları geri gelerek tuvalet ve lavabolardan geri teper. Evi kanalizasyon suyunun basması kadar rahatsız edici bir sorun olamaz. Yaşam alanlar....
Tıkalı Pimaş Açma En Uygun Fiyat
Tıkalı Pimaş Açma En Uygun Fiyat
Tufan Tesisat, tıkalı pimaş boruları kırmadan robotlu sistemle açan kurumsal tesisat firmasıdır. Pimaş borularda meydana gelen tıkanıklığı açmak için son teknoloji makineler kullanılır. Tıkanıklık sorunları gid....
Bodrum Katı Su Basıyor
Bodrum Katı Su Basıyor
Eski yerleşim alanlarında sıkça karşılaşılan sorunlar arasında olan kanalizasyon tıkanıklığı, giriş kat seviyesinde bulunan evleri lağım suyu basmasıyla sonuçlanır. Eski yapı binalarda veya iş yerlerinde beledi....
Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığını Tuz Ruhu Açar Mı?
Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığını Tuz Ruhu Açar Mı?
Tuz ruhu, ev hanımlarının tuvalet temizliği için kullandığı üründür. Ev hanımları tuvalet ve lavabo tıkanıklığını açmak için tuz ruhu kullanırlar. Fakat birçok kişinin tuz ruhunun zararlarından haberi bile yokt....
Pimaş Boru Açma İlacı Nasıl Kullanılır?
Pimaş Boru Açma İlacı Nasıl Kullanılır?
Tuvalet,lavabo,banyo pimaşlarında tıkanma olunca kullanmaya başladığımız pimaş açma ilacı, tıkanan boruların içerisinde biriken maddeleri eriterek tıkanıklığı açmaktadır. Müşterilerimizin bize sorduğu sorular a....

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi  Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü  FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.