Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Su kaçağı tespiti
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
Var
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Su Kaçağı Tespiti

Tesisat arızalarının en başında su kaçağı sorunu gelmektedir. Su borusu zaman geçtikçe dayanıklılığını yitirir ve suyu açığa verir. Borunun patlamasıyla açığa çıkan su beton arasından birçok alana yayılarak ilerlemeye başlar. Su borusu patlağının betona vermiş olduğu zarar, yapıyı ciddi bir şekilde etkilemektedir. Bu tarz tesisat problemlerinin çoğalmasıyla cihazla kırmadan su kaçağı tespiti hizmeti meydana gelmiştir.

patlak tesisat su kaçağı

Su kaçaklarının nedeni arasında ilk akla gelen kalitesiz malzeme kullanımıdır. Genellikle su kaçağı sorunun en çok etkilenenler eski bina ve yapılardır. Su kaçaklarını tamir edip onarmak binalar için hayati önem taşımaktadır. Çünkü fark edilmediği zamanlarda sürekli su sızıntısı olacağından dolayı; sıvaların ve tuğlaların zarar görmesine ve dayanıklılığını kaybetmesine neden olacaktır.

Kırmadan su kaçağı bulan firmalar, su tesisatı sorunlarını kesin olarak çözmektedir.

Ev sahibi su sızıntısını nasıl bulur

Su tesisatında cihaz olmadan kaçak tespiti yapmak çoğu zaman imkansızdır. Çünkü yerin yaklaşık 10-20 cm altında patlayan boruyu insan kulağıyla algılamaya çalışmak mümkün değildir. Pis su borusunda ise kırık veya çatlak kamera olmadan görülemez.

Kaçağın temiz su veya pis su tesisatından olduğunu nasıl anlarım?

Tesisat zarar gördüğünde eğer su akıntısı çok fazlaysa yapılması gereken ilk işlem su saatinden vanayı kapatmaktır. Su saatinden vana kapatıldığı halde su sızıntısı devam ediyorsa kaçağın temiz su tesisatından olduğu anlaşılabilmektedir. Su kullanımı olduğunda alt kata akıntı oluyorsa pis su tesisatından olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bazı durumlarda ikisini birbirinden ayırt etmek zor olabilir. Bu nedenle su kaçağını tespit etmede cihaz kullanan firmamızı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Su kaçağı tamiri ne kadar?

Su tesisatında kaçak bulunduğunda sıra tamir işlemine gelmektedir. Tamirat işlemlerinin fiyatlandırması ise yapılacak tamirat çalışmasına, arızanın bulunduğu noktaya ve kullanılacak malzemeye göre değişiklik gösterir. Örneğin temiz su tesisatında yapılacak çalışma genelde aynıdır. Sızıntı yapan nokta kesilir ve yenisiyle kaynak yapılarak değiştirilir. Pis su tesisatında ise yapılacak çalışmalar çoğunlukla farklıdır. Tuvalet, banyo ve lavabo işin içine girdiği zaman, yapılacak tamirat işlemlerinin kısa veya uzun süreceği belli olabilmektedir.

Su kaçağı bulunmazsa para öder miyim?

Su kaçağı tespitinde cihazların önemi

Su tesisatında kaçakların kırmadan tespit edilebilmesi için gelişmiş cihazlar kullanılmalıdır. Gelişmiş cihazlar su tesisatındaki arızaların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Akustik dinleme aleti: Temiz su tesisatında sızıntı yapan noktanın frekansı tespit edilir.
Bilgisayarlı kamera: Pis su tesisatında kırık,çatlak veya delik olan bölgeyi belirlemede kullanılır.
Termal kamera: Sıcak su tesisatında patlamalar sıkça görülür bu nedenle termal kamera ile sıcak su tesisatının görüntüsü alınır. Alınan görüntüler sonucunda sızıntı yapan nokta tespit edilir.
Nem ölçer: Su kaçağını belirlemede yardımcı bir cihazdır, ortamdaki nem derecesini belirler.

Kırmadan su tesisatı patlağı bulma

Su arızasını noktasal tespit eden tesisat ustalarımız, boru içinde meydana gelen su borusu hasarlarının tespitini kamerayla yapan servislerden oluşmaktadır. Su borusu patladığında yapı içerisinde tazyikli su tahribata neden olur. Su kaçaklarına erken müdahale etmek, daha büyük masrafların oluşmasını engeller.

Su kaçağı arızasını bulmada kırma yok, hasar vermek yok, sadece kalıcı onarım için yapılacak cihaz ve makineli çalışma vardır.

Kullandığımız son teknoloji su kaçağı tespiti cihazlarıyla kesin ve etkili sonuçlar almaktayız. Su kaçakları boşluklardan ilerleyerek çoğu yere ulaşabilir. Su sızıntısı, altınızda oturan dairenin tavanında nemlenmeye ve boyaların dökülmesine yol açar. Su kaçağını tamir eden kurumsal firma olarak İstanbul’un her bölgesine hizmet sağlıyoruz. Su tesisatı ve su kaçağı sorunları için mutlaka firmamızın uzmanlarından yardım talebinde bulunun.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oylama, derecelendirme üzerinden; %93,33)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Musluk Dibinden Su Kaçırıyor
Musluk Dibinden Su Kaçırıyor
Musluklar tesisattan gelen suyu istediğimiz zaman kullanabilmemiz için gerekli araçtır. Musluklarda herhangi bir su sızıntısı olduğunda çözümü kolay ve basittir. Bu araçların zarar görmesi nadir olsa da bazen b....
Sigortalı Evde Su Kaçağı Onarımı Çalışması
Sigortalı Evde Su Kaçağı Onarımı Çalışması
Su tesisatında yaşanabilecek herhangi bir sorun evinizin inşaat alanına dönmesine ve komşunuzla uzun süre tartışmanıza neden olabilmektedir. Duvarların ıslanması, alt kata su akıntıları ve daha birçok şekilde e....
Duvarların Islanınca Kabarması ve Dökülmesi
Duvarların Islanınca Kabarması ve Dökülmesi
Duvarların ıslanması ve kabarması sonucu duvarların boyalarında dökülmeler görülmektedir. Duvarların ıslanmasıyla başlayan bu sorun, aslında birçok nedene bağlı olabilir. İzolasyon eksikliğinden dolayı dışarıda....
Komşudan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Komşudan Su Sızması Nasıl Önlenir?
Apartman ve konutlarda sıklıkla rastladığımız durumlardan birisi komşudan su sızıntısı problemleridir. Durduk yere patlayan borular yüzünden alt katın tavanına su akması, komşunuzla tartışmanıza sebep olabilir.....
Su Borusu Patladı Kiracımı Öder?
Su Borusu Patladı Kiracımı Öder?
Su borusu patladı kiracımı öder? sorusunu en çok evinde su kaçağı yaşayan ve kendi çabaları ile tespit etmek isteyen kiracıların sürekli sormuş olduğu sorun olmaktadır. Genellikle kendi yöntemlerimiz ile su kaç....
Üst Katta Oturan Komşudan Su Akıyor
Üst Katta Oturan Komşudan Su Akıyor
Üst katta oturan komşudan bulunduğunuz daireye su akmaya başladığında üst kat komşunun tesisatında arıza olduğunu düşünmeye başlarız. Komşunuzun dairesinden sizin kata akan suların bazen geç farkına varabilirsi....
Su Tesisatı Kaçağı Çözümü
Su Tesisatı Kaçağı Çözümü
Su tesisatında aniden meydana gelen kırık,çatlak oluşumları su tesisatı kaçağına neden olmaktadır. Su borusunun herhangi bir yerinde açığa çıkan su sızıntıları duvarların arasından ilerleyerek duvarlarda rutube....
Patlak Boru Yer Tespiti
Patlak Boru Yer Tespiti
Su faturalarının yükselmesine neden olan, sızdığı yerde birçok hasara yol açan su kaçakları, maddi manevi verdiği zararla ortaya çıktığı mekânlarda ciddi sorunlar yaratır. Ev ve iş yerlerinde birçok sebepte....

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi  Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü  FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.