Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Petek tesisatı temizliği
Hizmet Süresi
1 saat
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
Yıllık bakım gerektirir
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Radyatör Temizliği

Radyatör temizliği aslında halk arasında daha çok bilinen adıyla kombi ve petek temizliği işleri her zaman peteklerini sağlıklı görmek isteyenlerin en büyük tercihleri arasında yer almaktadır.

Kalorifer tesisatını sağlıklı bir şekilde kullanıma devam etseniz bile zamanla peteğin içerisinde engellenemeyen maddeler oluşur. Bu maddeler nedir? diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu maddeler peteğin içerisinde suyun zamanla meydana getirmiş olduğu bakteriler petekteki ısınmayı engelleyen en büyük nedendir.
Radyatörlerin içerisinde çoğu zaman önemsemediğiniz pas ve tortuların birkaç sene üst üste temizliğinin yapılmaması peteğin içerisinde biriken bakterilerin sayısının artmasına neden olarak kombinin ve tesisat borularının zarar görmesine neden olmaktadır.

Radyatör temizlenmezse ne olur?

Suyun sürekli kombi ve petek arasından devir daim yapması, işlem yapılırken içerisinde bulunan pas ve tortuların hem borulardan hemde kombiden geçmesine neden olur. Durum böyle olunca tesisat borularının içerisinde meydana gelen tıkanma suyun devir daim yapamamasına ve kombinin arıza vermesine neden olur. Halbuki bu işlemler 1 saat kadar kısa bir süre içerisinde yapılması mümkün olan tesisat temizliği ile bu sorunların hepsine çok makul fiyatlar ile güle güle diyebilirsiniz.

Petek temizliği yapılmadığında bakteriler kombinin gönderdiği ısıyı içine hapsedeceği için kombinin arızalanmasına neden olabilmektedir. Kombinin arıza vermesi durumunda bunun tamiri için yapılacak işlemlerde çok daha ağır maliyetler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Soğuk havalarda yaşamış olduğunuz ısınma problemlerinden dolayı ve kombinin uzun süreli tamirat süresi ile keşke “radyatör temizliği yaptırsaydım” demeniz kaçınılmazdır.

Kimyasal sıvı ile radyatör temizliği

Radyatör temizlenmeden bu şekilde tesisatın temiz olduğunu düşünerek kullanıma devam etmek her geçen ay daha yüksek faturalar ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Radyatör temizliği için yapılması gerekenler arasında ilk olarak radyatör temizliği yapan ustadan yardım istemelisiniz. Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusuna en doğru cevabı kalorifer tesisatı temizleyen servisler verecektir.

Radyatör ısınmama sorunlarını makineli ilaçlı petek temizliği yapan ekibimiz, ısıtmayan petekleri makine ve özel üretim ilaçlarla beraber tesisatı tamamen kirden arındırır. Yapılan bu kalorifer tesisatı temizliği, tesisatın sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesini ve sağladığı sıcaklığın artmasına katkı sağlar.

Radyatör tesisatı yıkamada en kaliteli işlemlerin yapılmasını sağlayan bu ilaçlı solüsyonlar ile radyatörün veya kombinin zarar göreceğini düşünerek herhangi bir tedirgin olma durumu yaşamadan gönül rahatlığı ile firmamızı arayabilirsiniz. Peteklerin yerinden sökülüp belli noktaların kırılmasına gerek duyulmadan yapılan bu çalışmada sadece içeri gönderilen radyatör temizleme solüsyonları ile son derece kalıcı bir çözüm sağlanır.

Radyatör tesisatı temizliği genellikle 30 dakika – 1 saat kadar sürmektedir. Tesisat temizliği çalışır durumda olan peteklerde yapılan devir daim işlemleriyle radyatör temizleyici sıvı maddenin her noktaya ulaşması sağlanır. Böylelikle ekstra tesisat boruları üzerinde temizleme çalışması yapılmasına gerek kalmaz.

Sadece kimyasal ilaçla yapılan bu radyatör temizliği sonunda temizleme işlemi tam anlamıyla gerçekleşti diyemeyiz.

Önemli olan temizleme işleminin ardından atık maddelerin yerinden sökülmesi ile pislenmiş suyun dışarı çıkarılmasıdır. Bunun için de peteklere bağlamış olduğumuz temizleme cihazları sayesinde petekten çıkan pis suyun yerlere dökülmeden son derece titizlikle pis suyun dışarıya tahliye edilmesi ustalar tarafından sağlanır. Dışarıya çekilen pis suyun yerine verilen temiz suyla emin olun petek temizleme yaptırdıktan sonra ve öncesi arasındaki farkı daha iyi anlamış olacaksınız.

Radyatör tesisatı temizliği tahmin edebileceğinizden çok daha uygun fiyatlara yapılarak rahat ve sorunsuz bir kış geçirmenizi garantileyecektir.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, derecelendirme üzerinden; %100,00)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor
Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor
Havaların soğumaya başladığı zamanlarda çalıştırılan kalorifer petekleri günümüzde en yaygın kullanılan ısıtma sistemleridir. Isınma sistemi olarak en çok tercih edilmesindeki asıl neden; kömür sobalarına göre ....
Evde Kalorifer Peteği Temizleme
Evde Kalorifer Peteği Temizleme
Doğalgaz peteği temizleme kimyasalı, petek tesisatının içerisinde ısıyı engelleyen pislikleri temizlemektedir. Kalorifer peteklerinin temizliğini sağlamak için kaliteli petek temizleme ilacı satın almalısınız. ....
Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Kombi alt bağlantı kısmında bulunan pislik tutucu dediğimiz filtrenin pas ve tortu ile tıkanması durumunda petekler ısınmaz. Kombi alt filtresinin tıkanması durumunda kombi devir daimi sağlıklı olmadığından kom....
Kaloriferden Gelen Koku
Kaloriferden Gelen Koku
Soğuk kış günlerinin çatması ile artık kalorifer tesisatı sorunları ile sık sık karşılaşır olduk. Bazı sorunlar oldukça kolay bir şekilde halledilirken, bazı sorunlar ise teknik bilgi gerektirdiğinden işini bil....
Kalorifer Peteğinin Yanmaması
Kalorifer Peteğinin Yanmaması
Kış aylarına girmişken ve sert kış günlerinin yaklaşması ile birlikte petek ısınmama problemleri insanları fazlasıyla meşgul etmektedir. Bizlerde bu amaçla petek ısınma sorunun neden olduğunu ve çözümlerinin ne....
Boyler Tesisatı Yıkama
Boyler Tesisatı Yıkama
Boyler, merkezi ısıtma sistemleri veya merkezi sıcak su sistemleri kullanımında veya triblex villalarda kazan dairesine kurulan bütün daire ve iş yerlerinin sıcak su ihtiyacını karşılayan ayrıca bünyesinde sıca....
Doğalgaz Faturası Neden Fazla Gelir?
Doğalgaz Faturası Neden Fazla Gelir?
Çoğu bireyin dert yakındığı doğalgaz faturası neden yüksek gelir?, doğalgaz faturam çok kabarık geliyor, doğalgaz faturası tasarruf yöntemleri tarzı soruların cevabını bu makalemizde sizler için açıklamaya çalı....
Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları
Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları
Petek temizliği ev ve iş yerlerindeki kullanım alanlarından yeterli derecede ısınamayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. İnsanlar yaşam alanlarında peteklerde ısınma sorunu yaşadığında ve yüksek fatura ödedi....

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi  Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü  FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.