Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Petek tesisatı temizliği
Hizmet Süresi
1 saat
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
Yıllık bakım gerektirir
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Evde Kalorifer Peteği Temizleme

Doğalgaz peteği temizleme kimyasalı, petek tesisatının içerisinde ısıyı engelleyen pislikleri temizlemektedir. Kalorifer peteklerinin temizliğini sağlamak için kaliteli petek temizleme ilacı satın almalısınız. Kalorifer Temizliğine başlayabilmek için önce 1 litre doğalgaz peteği temizleme kimyasalını hazırlayın.

Not: Eğer yakın civarlarda profesyonel petek temizleme hizmeti sağlayan firma bulamıyorsanız kimyasal temizliğe başlayın. Çünkü burada anlatılan petek temizliği işlemi firmanın maliyetinden daha ağır ve pahalıya bedel olabilir. Burada yapılan petek temizliği yüksek devirli su jetli makinelerin yaptığı temizlemeyi elde edemez. Uygulama sırasında oluşabilecek aksaklıktan firmamız sorumlu tutulamaz.

Kombi Petek Temizliği
Petek temizliği sürekli ihmal edilen ve ancak petekler ısınmamaya başladığında yaptırılan bir işlemdir. Oysa periyodik…
Detaylı bilgi için tıklayın

Evde petek temizliği adımları

Peteklerinizin su boşaltma vanasından kalorifer peteklerinin içinde bulunan pis suyu kovaya boşaltın. Pis su boşaltma işlemini peteklere su takviye ederek iki kere daha yapın. Bu çalışmayla önce pis suyu dışarı tahliye ettik, daha sonra ise yeni su takviye ederek temizliği sağladık. En zor temizlik işlemi ise şimdi başlıyor ;

Kalorifer tesisatında bulunan suyu tamamen boşalttıktan  sonra kombinin altında bulunan petek dönüş hattında bulunan filtreyi sökün ve geri takmayın. Kombi Filtresinin kapağından içeri almış olduğumuz petek temizleme kimyasalını boşaltın, filtreyi takmadan kapağını iyice sıkın. ardından tahliye vanasını da kapatın. Kombiye 1,5 bar seviyesinde su ekleyin. Kombinizi 60 derecede 45 dakika çalıştırın.

Kombiyi yüksek derece çalıştırdığımızda sıcak su hem kimyasalın tepkimesini sağlayacak, hemde peteklerin diplerinde bulunan pas ve kirecin kolay temizlenmesini sağlayacaktır. 45 dakikalık süreç içerisinde kombi barını kontrol edin. Peteklere eklediğiniz kimyasalın ve yüksek ısının etkisi ile basınçta artma görülebilir.

Kombi  basıncı 2,5 barda görülüyorsa durum normaldir. Kombi basıncı 2,5 barı geçmekte ise boşaltma vanasından biraz su boşaltın. Petek temizleme için 45 dakikalık süre sonrasında suyu tekrar boşaltmalısınız. Bu süreçten sonra sürekli olarak suyu boşaltmanız gerekmektedir. Kimyasalın temizlediği çözülen pas ve tortu peteklerden dışarı verilmelidir. Eğer bu suyu sürekli olarak boşaltmazsanız pas ve tortu devir daim pompasını zorlar ve sık sık filtrenin tıkanmasına sebep olur.

Peteklerin sökülüp temizlenmesi

Petekleri sökmeden ve temizliğe başlamadan önce mutlaka bağlantı somunu tedarik etmelisiniz.

Tortu ve kireçten arınmış kalorifer peteklerini yerinden sökerek banyoya götürmemiz gerekiyor. Petek temizliğini sağlamak için peteğin boşaltım vanasını açın ve hava alma vanalarını gevşetin. Peteklerin tahliye vanasından pis suyun tamamen boşaltıldığından emin olun. Banyoya alınan peteklerin somunundan hırdavatçıdan alabileceğiniz uygun bir bağlantı somunu ile banyo ahize hortumuna bağlayın. Halılarınızı mutlaka toplayın ve su akmasına karşı kova ve suyu çeken eski bezler bulundurun. Peteği söktükten sonra banyonuza götürün ve içinde kalan pislikleri boşaltın. Özellikle salon gibi büyük petekleri taşımak için mutlaka yanınızda birini bulundurun.

Dikkat! Eğer peteklerin içerisindeki suyu boşaltmada acele ederseniz içinde kalan kirli su yerlere dökülerek evinizi pisletir. En fazla kullandığınız petek hangisi ise özellikle yerinden sökerken dikkatli olun.

Temiz su hortumunu peteğe bağladıktan sonra bol tazyikli suyla temiz su gelene kadar peteği iyice yıkayın. Bu temizliği tüm peteklere uygulayın. Temizlenen kalorifer peteklerini yerlerine takıp montajını yapın. Söküp takma işlemi sırasında duvara montajlı peteği astığımız aparatı oynatmamaya ve kırmamaya dikkate edin. Duvarlar alçı olduğu için dübel çabuk düşebiliyor.

Peteklerin temizliğini ve montajını bitirdikten sonra filtreyi kombinin yerine takın. Boşaltım tahliye musluğunu kapatın. Peteklere 2,5 bar seviyesinde su gönderin ve boşaltım musluğunu açın.

Musluğu kapatıp kombinizi kullanıma hazır hale getirebilmek için 1,5 bar su basınçla kombinizi çalıştırın. Tüm kalorifer peteklerin vana ve somunlarını tam kapatılmış mı kontrol edin edin. Eğer vanada gevşeklik var ise peteklerden su sızdırması görülebilir. Peteklerin tek tek havasını boşaltın.

Petek temizleme İşleminiz bitmiştir. Şimdi petekler kullanıma hazırdır. Petek temizleme uygulaması için tam bir gün zaman ayırınız ve mutlaka bir kişiden uygulama işlemi için yardım isteyiniz. Aynı zamanda kombinin barını 2 güne kadar kontrol etmelisiniz.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oylama, derecelendirme üzerinden; %64,00)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor
Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor
Havaların soğumaya başladığı zamanlarda çalıştırılan kalorifer petekleri günümüzde en yaygın kullanılan ısıtma sistemleridir. Isınma sistemi olarak en çok tercih edilmesindeki asıl neden; kömür sobalarına göre ....
Evde Kalorifer Peteği Temizleme
Evde Kalorifer Peteği Temizleme
Doğalgaz peteği temizleme kimyasalı, petek tesisatının içerisinde ısıyı engelleyen pislikleri temizlemektedir. Kalorifer peteklerinin temizliğini sağlamak için kaliteli petek temizleme ilacı satın almalısınız. ....
Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Kombi alt bağlantı kısmında bulunan pislik tutucu dediğimiz filtrenin pas ve tortu ile tıkanması durumunda petekler ısınmaz. Kombi alt filtresinin tıkanması durumunda kombi devir daimi sağlıklı olmadığından kom....
Kaloriferden Gelen Koku
Kaloriferden Gelen Koku
Soğuk kış günlerinin çatması ile artık kalorifer tesisatı sorunları ile sık sık karşılaşır olduk. Bazı sorunlar oldukça kolay bir şekilde halledilirken, bazı sorunlar ise teknik bilgi gerektirdiğinden işini bil....
Kalorifer Peteğinin Yanmaması
Kalorifer Peteğinin Yanmaması
Kış aylarına girmişken ve sert kış günlerinin yaklaşması ile birlikte petek ısınmama problemleri insanları fazlasıyla meşgul etmektedir. Bizlerde bu amaçla petek ısınma sorunun neden olduğunu ve çözümlerinin ne....
Boyler Tesisatı Yıkama
Boyler Tesisatı Yıkama
Boyler, merkezi ısıtma sistemleri veya merkezi sıcak su sistemleri kullanımında veya triblex villalarda kazan dairesine kurulan bütün daire ve iş yerlerinin sıcak su ihtiyacını karşılayan ayrıca bünyesinde sıca....
Doğalgaz Faturası Neden Fazla Gelir?
Doğalgaz Faturası Neden Fazla Gelir?
Çoğu bireyin dert yakındığı doğalgaz faturası neden yüksek gelir?, doğalgaz faturam çok kabarık geliyor, doğalgaz faturası tasarruf yöntemleri tarzı soruların cevabını bu makalemizde sizler için açıklamaya çalı....
Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları
Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları
Petek temizliği ev ve iş yerlerindeki kullanım alanlarından yeterli derecede ısınamayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. İnsanlar yaşam alanlarında peteklerde ısınma sorunu yaşadığında ve yüksek fatura ödedi....

Yorumlar (2)

 1. Petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız daha basit yöntemi yok mu tesisat temizliği için?

  1. 12 Ekim 2017
   (Cevapla)

   Petek temizliği işlemi makineyle yapıldığında aslında çok zahmetsiz ve pratiktir. Evde petekleri söküp temizlemek zorunda kaldığınız için size temizlemesi zor gelebilir. Ancak petekleri sökmeye gerek kalmadan tesisat temizliğini yapmak mümkündür. Evinizi batırmak istemeyen herkes firmamızın petek temizliği hizmetini istemelidir. Hemen bize ulaşın ve evde yapmakta zorlandığınız temizlik işlemlerini kısa sürede halledelim.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.