Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Tuvalet ve Banyo Pis Kokuyor

Tuvalet ve banyodan pis koku gelmesi temiz havayı ve sağlığı etkileyen en kötü tesisat problemlerinden birisidir. Evdeki yaşam kalitesini düşürür ve burnumuza hoş gelmeyen kötü kokular evin her tarafına yayılır. Atık su borusundan gelen bu kötü kokular, yer altı hattında yani kanalizasyona bağlanan pimaş içerisinde oluşan ufak çaplı tıkanmalar bu kötü kokuların oluşmasına neden olmaktadır. Pis kokular meydana geldiğinde eğer kanalizasyondan kaynaklı taşma veya tıkanıklık varsa İski ‘ye müracaat edilmelidir. İski kanalizasyonu temizlediği halde yinede pis koku devam ediyorsa, cihazlı koku çalışması yaptırmanız gerekir.

Lavabo Kötü Koku Sorunları

Peki lavabodan neden koku gelir? diye soracak olursanız ilk olarak lavabo sifonunu kontrol etmelisiniz. Zamanla atılan atıklar ve yağlar dolayısıyla sifon çürür ve koku oluşmasını sağlar.Sifon takılırken dışarıya koku salmasını önlemek için sifonu tam sıkıca ayarlamak gerekir. Sifon bakımını ve temizliğini yaptığınız halde koku hala devam ediyorsa kanalizasyona giden pis su borularınız da tıkanma oluşmaya başlamıştır. Lavabo kokusu nasıl önlenir sorusuna gelirsek, lavabo koku giderici tablet kullanabilirsiniz.

tuvalet ve lavabolarda pis koku tespiti

Lavabodan pis koku oluşması yanında, lavaboyu aktif olarak kullandığımızda suyun yavaş gittiğini de görebiliriz. Ev hanımlarının mutfak lavabosu kullanım sırasında döktüğü yemek parçacıkları, çay posaları,bulaşık teli, yağlar ve şeker içeren sıvılar döküldüğünde bu atıklar zamanla orada birikerek kalıp haline gelir, su döküldüğünde ise yavaş gitmesine neden olur. Ayrıca boruların eğimsiz bir şekilde olması da bu atıkların kullanımı sırasında lavabolarda tıkanıklık yaşanmasını hızlandırır.
Bazı durumlarda ise çamaşır makinesinin hortumu giderin çok ilerisine gitmiş olabilir bu da tıkanıklığa sebep veren nadir durumlardır.

yağ tabakası oluşmuş lavabo gideri görüntüleme
boru çapı daralması nasıl tespit edilir
yağ tabakası oluşmuş lavabo gideri görüntüleme

Tuvalet ve Lavabodan Gelen Pis Lağım Kokuları

Çaydanlıkta yüksek ateşte su kaynatın ve lavabodan dökün ardından şampuanı borunun içerisinden sıcak suyla beraber döküp boru içerisinde fokurdamasını sağlayın.
Lavabo kokusu önleyici tabletleri kullanabilirsiniz,
Suyun yavaş gittiği gözleniyorsa; kaliteli lavabo açma tozlarından kullanabilirsiniz,
Eğer koku sorunu hala devam etmekteyse, kanalizasyondan gelen koku problemini ise İski’ye bildirmeniz gerekmektedir.

Lavabo kokusu önleme yöntemlerinden sonuç alamadıysanız kanalizasyonu kontrol ettirmelisiniz. Kokuya müdahale edilmediğinde sağlığınızı olumsuz etkiler ve yaşam kalitenizi düşürür.

Banyodan Gelen Kötü Kokular

banyo süzgecinden lağım kokusu geliyor
banyo süzgecinden pis kok
süzgeçten kötü kokular geliyor
süzgeçten pis koku gelmesinin sebebi

Banyo giderinden gelen pis kokuların birden fazla sebebi vardır. Banyo giderine süzgeç takılmadığından dolayı evin içerisine lağım kokusu dolabilir. Lağım kokusunu önlemek adına yapılacak ilk önlem süzgeç takmak olacaktır.

Banyodan yoğun bir şekilde gelen kötü kokular için yapılması gerekenler nelerdir?

Rüzgarlı ve lodoslu havalarda lağım kokusunun artması,
Boru içerisine yapışan tıkayıcı maddeler,
Bina kanalizasyonun dolması ve koku yapması,
Banyo tesisatının uzun süre kullanılmaması ve kuru kalması,

Tuvalet ve Banyo Kokuları İçin Yapılması Gerekenler

Tuvalet ve Banyo Kokusu Tespiti İçin Yapılacak İşlemler;
Öncelikle cihazla koku tespiti yaptırın,
Tespit sonucunda oluşan tıkanıklığı açtırmak için kırmadan robotla tıkanıklık açma hizmeti alın.
Tıkanıklık açma robotunun yeterli gelmediği durumlarda robotlu firmalardan basınçlı jet ile gider yıkama hizmeti almalısınız.

Tıkanmış kanalizasyon borusu açan makineli tesisat firması arayışınızı ortadan kaldıran Tufan Tesisat, gider borusu içindeki tıkanıklığı tespit eden kameralı cihazlara sahiptir. Basınçlı suyla gider hatlarınız su jetiyle yıkanır, yıkandıktan sonra giderleriniz ilk günkü gibi tertemiz olur ve kokudan eser kalmaz. Tuvalet ve banyo kokuları için hemen bizimle iletişime geçin.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 oylama, derecelendirme üzerinden; %93,33)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma
Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma
Mutfak banyo ve tuvalet lavaboları tıkanıklığında tecrübeli ve güler yüzlü ekibi ile en kaliteli hizmeti sunan firmamız, sektörün en hızlı lavabo gideri tıkanıklığı açma hizmetini sunan kurumsal bir firmadır. L....
Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Açma
Tufan Tesisat, sektörün öncü ve yenilikçi firması olarak tıkalı olan tuvalet giderlerini robotlu, kameralı sistemle açma hizmetini vermektedir. 20 adet servis aracı ve 37 personelimiz ile tıkanıklık sorunlarını....
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Kanalizasyon tıkanıklığında sadece bir ev veya iş yeri değil birden fazla bina bundan etkilenebilir. Tıkalı bölge öncesindeki tüm pis sular tuvaletlerden geri taşar ve tuvaletleri kullanılmaz hale getirir. Kana....
Kanalizasyondan Su Eve Geri Tepiyor
Kanalizasyondan Su Eve Geri Tepiyor
Bina önlerindeki rögar kuyularının dolup taşması sonucu kanalizasyon suları geri gelerek tuvalet ve lavabolardan geri teper. Evi kanalizasyon suyunun basması kadar rahatsız edici bir sorun olamaz. Yaşam alanlar....
Tıkalı Pimaş Açma En Uygun Fiyat
Tıkalı Pimaş Açma En Uygun Fiyat
Tufan Tesisat, tıkalı pimaş boruları kırmadan robotlu sistemle açan kurumsal tesisat firmasıdır. Pimaş borularda meydana gelen tıkanıklığı açmak için son teknoloji makineler kullanılır. Tıkanıklık sorunları gid....
Bodrum Katı Su Basıyor
Bodrum Katı Su Basıyor
Eski yerleşim alanlarında sıkça karşılaşılan sorunlar arasında olan kanalizasyon tıkanıklığı, giriş kat seviyesinde bulunan evleri lağım suyu basmasıyla sonuçlanır. Eski yapı binalarda veya iş yerlerinde beledi....
Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığını Tuz Ruhu Açar Mı?
Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığını Tuz Ruhu Açar Mı?
Tuz ruhu, ev hanımlarının tuvalet temizliği için kullandığı üründür. Ev hanımları tuvalet ve lavabo tıkanıklığını açmak için tuz ruhu kullanırlar. Fakat birçok kişinin tuz ruhunun zararlarından haberi bile yokt....
Pimaş Boru Açma İlacı Nasıl Kullanılır?
Pimaş Boru Açma İlacı Nasıl Kullanılır?
Tuvalet,lavabo,banyo pimaşlarında tıkanma olunca kullanmaya başladığımız pimaş açma ilacı, tıkanan boruların içerisinde biriken maddeleri eriterek tıkanıklığı açmaktadır. Müşterilerimizin bize sorduğu sorular a....

Yorumlar (5)

 1. 4 Aralık 2019
  (Cevapla)

  Merhaba ben evi yeni aldim ve evin giderlerinde özellikle muftak lavabosunda aşiri derece koku var ve gece uykudan kaldiriyo bizi naptisak olmadi lavabo hortumu falan deistirdik ama işe yaramadi tipa falan taktik ona rağmen geliyo koku napcamizi bilmiyoruz bi çözüm yada öneriniz varmi simdiden tskrler

 2. 5 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  Benim tuvalet veya banyoda hicbir koku yok.Ancak mutfak lavabosu yanina yaklasamiyorum.
  sadece koku da degil kapagi actigimda yüzüme rutubet üfürüyor.
  Biktim artık ev sıfır bina nasil oluyor bu her hafta boruyu cikarip yikiyorum çare degil
  koku tutucu taktim daha kötü oldu
  ne yapmam lazim tikaniklik yok eminim su akiyor
  Boruyu U seklinde yaptim nafile

  1. 7 Temmuz 2017
   (Cevapla)

   Mutfak lavabosu giderine attığınız atıklar boruların içerisinde birikip pis kokulara sebep olur. Genellikle lavabodan gelen kokular, lavabodan atılan atıkların ardından yeterli su ile kanalizasyona gönderilememesinden kaynaklanır. Dolayısıyla uzun süre bekleyen atıklar çürüyerek pis kokuya sebep olmaktadır. Bu durumda lavabodan bol bol sıcak su göndermeniz kokuyu önleyebilmektedir.

 3. 23 Şubat 2017
  (Cevapla)

  yaklaşık 2 aydır tuvaletten pis koku geliyor her türlü kimyasal temizlik ilacını döktük fakat koku hala devam etmekte tuvalet koku tespitini yapıyormusunuz?

  1. 24 Şubat 2017
   (Cevapla)

   Tuvaletten pis koku gelmesi durumunda numaralarımızdan bizlere ulaşıp pis koku tespiti hizmeti almanız gerekir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.