Avrupa Yakası
0(212) 569 55 55
Anadolu Yakası
0(216) 391 55 55
İstanbul'un Bütün İlçelerine Aynı Fiyata Hizmet.
İstenilen Hizmet
Petek tesisatı temizliği
Hizmet Süresi
1 saat
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
Yıllık bakım gerektirir
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz.
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Petek Temizliği Gerekli Mi?

Petek temizliği aslında halka arasında peteklerin havasını almak olarak bilinip özellikle kış ayına girmeden ve girdikten sonra birkaç kez devam ettirilen işlem olmaktadır. Bu durum hayatımızda doğru bildiğimiz yanlışlardan biri olmaktadır. Petek havası almaya sizi teşvik eden problem aslında ; peteğin içerisinde biriken pisliklerdir.

Ne kadar doğalgazlı sistem olsa bile, sonuçta peteklerin içerisinde var olan şey içerisinde bulunan sudur ve bu suyun ısınma miktarına göre kaloriferlere sıcaklık yaymaktadır. Bu sebeple özellikle kış aylarında 4-5 ay üst üste açık kalan peteklerin içerisinde pislikler üremeye başlamaktadır.

Petek temizliği yaptırmak gerekli mi? sorusuna ise vereceğimiz cevap; evet, petek temizliği yaptırmak gereklidir diyebiliriz. Petekler uzun süre temizlenmezse; tesisat zamanla tortu ve kireçle birleşerek tesisatın içindeki sıcak suyun bütün bölgelere ulaşmasını engeller. Bu nedenle petekler ısınmıyor demeye başlarız. Sıcaklık vermeyen petekler, işi bilen ustalar tarafından yapılması gerekli bir temizlik işlemidir.

Yapılması gereken petek temizliği işlemi bu nedenle önemli olmaktadır. Birçoğumuza göre gereksiz olan bir durum olsa bile sadece peteklerin değil aynı zamanda kombininde sağlıklı çalışması açısından önemli olmaktadır. Sürekli devir daim yapan suyun aynı zamanda petek tesisatlarından ve kombinin kazanından geçtiğini unutmamak gerekir. Gerekli görülmeyen yada sürekli bir takım nedenlerle ertelenen bu işlemler aslında kış aylarında sizin yüksek faturalar ödemenizde en büyük etken olmaktadır.

Petek tesisatı temizliğinde artık maddelerin sıcaklığın açığa çıkmasını engellemesi sürekli sıcaklık ayarlarının yüksek seviyede kalmasına neden olmaktadır. Temizleyen petek tesisatları karşısında ödediğiniz ücretlerden kat kat fazlasını ödemek zorunda kalacaksınız. Petek temizliği faydalarından en önemlisi peteklerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayacak ilaçlı petek temizliği sağlamış olmamızdır.

Kombi temizliği nasıl yapılır?

Peteğin yerinden sökülmesi yada çeşitli nedenler ile kombinin çalışmasın da meydana gelecek her türlü olumsuzluğun önüne geçilerek her açıdan modern yöntemler uygulanmaktadır. Sağlamış olduğumuz bütün bu işlemlerin sunulduğu firmamız yurt dışından ithal ettiğimiz özel temizleme ilaçları sayesinde zor bir işlem olgusunu tamamen ortadan kaldırarak tahminlerinizden çok daha sağlıklı bir şekilde işlemler sunmaktayız.

Hem petek temizleme ilacı hemde cihazları ile peteklere bağladığımız aletler belli miktarda verilen bu ilaçların bir saat kadar peteğin içerisinde devir daim yapması sağlanarak bakterilerin birikmiş olduğu her noktada ilacın asidik özelliğinden dolayı bütün bakterilerin sağlıklı bir şekilde sökülmesi sağlanır. Buraya kadar birçok firmanın da sağlamış olduğu bu hizmetlerde önemli olan noktalardan biri sökülen pisliklerin peteğin içerisinden temizleme aşamasıdır.

Petek temizliği ve bakımı nasıl yapılır?

Isıtmayan petekleri ilaçla yıkayan tesisatçılar sayesinde artık petekleri ilk günkü haline döndürmek hayal olmaktan çıkmıştır. Petek temizliği işleminden sonra, peteği kirden arındıran kombi filtresinin temizliğini de ekibimiz yapmaktadır. Ustalarımız kalorifer peteği bakımının dışında kombi tesisatı su eksiltme problemlerini de ölçerek ortadan kaldırır.

Her firmanın yapamadığı bu işlem nedeniyle aynı sorunu kısa zamanlar içerisinde tekrar tekrar yaşamak fazla derece moral bozucu olmaktadır. Fakat ister tesisat temizliği olsun ister petek yıkama her aşamada son derece rahat bir şekilde sağlamış olduğumuz hizmetler sayesinde evinizin yada peteğin çeşitli bölgelerinin hasar görmesine izin verilmeden gelişmiş ürünler sayesinde yapılan işlemler güvenilirdir.

Temizleme işleminin yapılmasının ardından evinizin hiçbir noktasına taşma veya farklı bir problem meydana gelmeden cihazların bağlı olduğu kısımdan dışarı alınan pis suyun ve içerde biriken pislikler sayesinde emin olun işlem öncesi ve sonrası diye ayırabileceğiniz gözle görülür fark ortaya çıkacaktır. Sizde artık petek temizliği işlemini yaptırmaya karar verdiyseniz fakat bunun için iyi bir firma arayışı içerisindeyseniz bu durumda yapmanız gereken her zaman olduğu gibi sayfamızın en başında yer alan iletişim numaralarımızı arayarak kaliteli işlemleri tercih etmektir.

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oylama, derecelendirme üzerinden; %80,00)

Bunlarıda İncelediniz mi?

Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor
Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor
Havaların soğumaya başladığı zamanlarda çalıştırılan kalorifer petekleri günümüzde en yaygın kullanılan ısıtma sistemleridir. Isınma sistemi olarak en çok tercih edilmesindeki asıl neden; kömür sobalarına göre ....
Evde Kalorifer Peteği Temizleme
Evde Kalorifer Peteği Temizleme
Doğalgaz peteği temizleme kimyasalı, petek tesisatının içerisinde ısıyı engelleyen pislikleri temizlemektedir. Kalorifer peteklerinin temizliğini sağlamak için kaliteli petek temizleme ilacı satın almalısınız. ....
Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Kombi alt bağlantı kısmında bulunan pislik tutucu dediğimiz filtrenin pas ve tortu ile tıkanması durumunda petekler ısınmaz. Kombi alt filtresinin tıkanması durumunda kombi devir daimi sağlıklı olmadığından kom....
Kaloriferden Gelen Koku
Kaloriferden Gelen Koku
Soğuk kış günlerinin çatması ile artık kalorifer tesisatı sorunları ile sık sık karşılaşır olduk. Bazı sorunlar oldukça kolay bir şekilde halledilirken, bazı sorunlar ise teknik bilgi gerektirdiğinden işini bil....
Kalorifer Peteğinin Yanmaması
Kalorifer Peteğinin Yanmaması
Kış aylarına girmişken ve sert kış günlerinin yaklaşması ile birlikte petek ısınmama problemleri insanları fazlasıyla meşgul etmektedir. Bizlerde bu amaçla petek ısınma sorunun neden olduğunu ve çözümlerinin ne....
Boyler Tesisatı Yıkama
Boyler Tesisatı Yıkama
Boyler, merkezi ısıtma sistemleri veya merkezi sıcak su sistemleri kullanımında veya triblex villalarda kazan dairesine kurulan bütün daire ve iş yerlerinin sıcak su ihtiyacını karşılayan ayrıca bünyesinde sıca....
Doğalgaz Faturası Neden Fazla Gelir?
Doğalgaz Faturası Neden Fazla Gelir?
Çoğu bireyin dert yakındığı doğalgaz faturası neden yüksek gelir?, doğalgaz faturam çok kabarık geliyor, doğalgaz faturası tasarruf yöntemleri tarzı soruların cevabını bu makalemizde sizler için açıklamaya çalı....
Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları
Petek Temizliği Yaptırmanın Faydaları
Petek temizliği ev ve iş yerlerindeki kullanım alanlarından yeterli derecede ısınamayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. İnsanlar yaşam alanlarında peteklerde ısınma sorunu yaşadığında ve yüksek fatura ödedi....

Yorumlar (4)

 1. 12 Ekim 2020
  (Cevapla)

  Petek temizliği 10 yılda bir kere yaptırmak yeterlidir. Zaten 20. Yıla kalmaz peteklerin değişme zamanı da geçiyordur. Öyle her yıl yapılmaz yapılırsa petekleri erken yaşta emekli edersiniz. Her yıkama peteğe O² vermek ve pas yapmasını bir yıl sonra bu paraların temizleme ihtiyacı doğurması demektir. Petek fabrika üretiminde içine koruyucu maddesi koyulmuştur. En az on yıl temizleme gerekmez. Suyun siyah olması koruyucunun rengidir. 10. Yıldan itibaren tortu çoğalır. O zaman koruyucu koymak şartı ile yıkanabilir.

 2. 22 Ekim 2019
  (Cevapla)

  Peteklerde ısınma proplemi yoksa petek temizliği, ister kimyasal madde kullanılsın ister kullanılmasın hiç bir faydası olmadığı gibi ayrıca zararlıdır. Bunu bilimsel olarak herkesle tartışabiliriz.

 3. 21 Aralık 2017
  (Cevapla)

  Bende kimyasal bir ilaçla temizlettim. Annemler le beraber. Annemlerin kombisini dedi bu sıvı benimse Peteklerin yan bağlantıları sürekli pas rengi sıvı kaçırmaya başladı. Sizce şans mı. Ayrıca hiç de eskisi gibi ısıtıyor. Aynı tas aynı hamam

  1. 21 Aralık 2017
   (Cevapla)

   Petek temizliği yaptırılması ısınma sorunlarını gidermek için yıllık düzenli yaptırılması gereken bir işlemdir. Petek temizletirken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında petek temizliğinin nasıl yapılır sorusu olmalıdır. Sadece kimyasal ilaçla yapılan petek temizliği, yarar sağlamak yerine zarar da verebilir. Bizim önerdiğimiz temizlik çalışması ise; makineli ve ilaçlı olarak temizliğin yapılmasıdır. Firmamızı arayarak en uygun petek temizliği hizmetini alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgilendirme

Tufan tesisat firmamız uzman personeli ve son teknoloji ekipmanları ile (bilgisayar destekli kameralı kanal açma cihazları, akustik su kaçağı tespit cihazları, pis su tesiat borusu görüntüleme cihazları) sektörde lider tesisat firması olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Firmamız Tufan tesisat, 1992 yılında kurulmuş olup, tesisat sektöründe (su kaçağı tespiti, kanal açma, tuvalet, lavabo, pimaş açma, konularında hizmet vermektedir.

Daire ve işyerlerinde oluşan görünmeyen su sızıntılarını, tuvalet ve lavabolarda oluşan tıkanıklıkları kırma ve dökme olmadan müdahale ederek çözüme kavuşturuyoruz. Firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Uzmana Sor
Talep Formu
Sizi Arayalım

Hızlı Menü
Müşterilerimiz
Kraft Sanayi Ürünleri Dış Ticaret A.Ş Acıbadem Hastanesi Omluksa Ambalaj Fabrikası Ciner Holding Bolu Çimento Fabrikası A.Ş Mudo Outlet Sarıyer Stadyumu Memorial Hastanesi Şişli Maliye Bakanlığı Merkez Binası Tapu ve Kadastro 2. Bölge Merkez Binası Cumhurbaşkanlığı Köşkü Akbank Mecidiyeköy Merkez Binası Zorlu Holding Yurtiçi Kargo Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş Citadel Hotel Turkcell Plaza Taksim Fiat Erkay Otomotiv Yetkili Servis Galatasaray Spor Klübü FEM Dersanesi Ümraniye Şubesi
Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm Hakları Saklıdır
 İstanbul Tufan Tesisat web sitemizde bulunan hiç bir içerik ve görsel izin alınmadıkça kopyalanamaz kaynak gösterilmeden hiç bir web sitesinde kullanılamaz! Cihazlı su kaçağı tespiti firması.